Bacsinszky psuje imprezę rozstawionym

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Trzy najwyżej rozstawione tenisistki awansowały do ćwierćfinałów turnieju ECM Prague Open. Czwarta z nich, Carla Suarez Navarro, również miała taką szansę, ale przegrała ją ze szwajcarską kwalifikantką, Timeą Bacsinszky 4:6, 4:6.

Spotkanie Hiszpanki ze Szwajcarką trwało nieco ponad półtorej godziny. W pierwszym secie, na dziesięć rozegranych gemów, doszło do pięciu przełamań. Trzy z nich zapisane zostały na koncie kwalifikantki i to ona triumfowała do czterech. W drugiej odsłonie panie staranniej grały w swoich gemach serwisowych, co zaowocowało mniejszą liczbą breaków. Jednak i tym razem faworyzowana Suarez Navarro okazała się gorsza w tym elemencie gry – przy jednym wywalczonym przełamaniu straciła dwa własne gemy i musiała pożegnać się z rywalizacją w Pradze.

Jedyną reprezentantką gospodarzy, jaka pozostała w turnieju, jest Iveta Benesova. Rozstawiona z numerem trzy zawodniczka wyeliminowała jedną z większych niespodzianek ECM Prague Open 2009, Zarinę Dijas. Tenisistka z Czech wygrała 6:4, 6:1 w godzinę i osiem minut. Obydwie zawodniczki popełniały regularnie podwójne błędy serwisowe, ale to Kazaszka miała większe problemy przy swoim podaniu. Zmuszona została do obrony jedenastu break pointów, z czego na jej korzyść zakończyło się tylko pięć sytuacji. W związku z tym Benesova dość łatwo wywalczyła sobie miejsce w najlepszej czwórce.

Z konkurencji deblistek odpadły ubiegłoroczne mistrzynie, Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka. Rozstawione z numerem trzy zawodniczki uległy swoim rodaczkom, Ivecie Benesovej i Barborze Zahlavovej Strycovej 6:1, 1:6, 10-12. Hlavackova występowała w Pradze w roli podwójnej obrończyni tytułu, bowiem wygrała również edycję 2007, partnerując Petrze Cetkovskiej.