Kubot pokonuje Kohlschreibera w Stuttgarcie!!!

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot awansował do ćwierćfinału gry pojedynczej turnieju Mercedes Cup w Stuttgarcie. Polak po zaledwie godzinie i dziesięciu minutach gry wyeliminował jednego z głównych faworytów gospodarzy, rozstawionego z numerem pięć Philippa Kohlschreibera 6:2, 6:4!

Rozmiary zwycięstwa naszego tenisisty dość dobitnie pokazują najnowsze rankingi ATP – Kubot zajmuje w nich miejsce 127., podczas gdy Kohlschreiber jest 26… Tenisiści ci spotkali się dzisiaj po raz pierwszy w profesjonalnych rozgrywkach. W pierwszym secie Polak zaserwował cztery asy i wygrywał zdecydowaną większość punktów przy własnym podaniu. W związku z tym Niemiec nie miał ani jednej szansy na przełamanie, Polak otrzymał trzy takie możliwości. Skorzystał z dwóch i już tym momencie sprawił niemałą niespodzianką, wychodząc na jednosetowe prowadzenie. W drugiej odsłonie Kohlschreiber zdecydowanie poprawił celność swojego podania (81 procent), ale wyższemu Kubotowi nie przeszkodziło to w zdobyciu przełamania. Ten break zapewnił Polakowi miejsce w jednej czwartej finału.

Kolejnym przeciwnikiem Łukasza Kubota będzie Nicolas Kiefer. Niemiec pokonał kilka godzin wcześniej swojego rodaka, Simona Greula 6:3, 6:4.

Dziś w Stuttgarcie odbędą się jeszcze dwa mecze z udziałem polskich tenisistów. Mariusz Fyrstenberg i Marcelo Melo grają w tej chwili z Jose Acasuso i Martinem Vassallo Arguello, a wkrótce, po regulaminowej przerwie, Łukasz Kubot i Olivier Marach zagrają z Simonem Greulem i Michaelem Kohlmannem.

Łukasz Kubot (Polska, Q) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 5) 6:2, 6:4