Kohlschreiber następnym przeciwnikiem Kubota

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Niemiec w drugim dniu rozgrywek turnieju Mercedes Cup. Swoje mecze wygrali prawie wszyscy poza Philippem Petzschnerem. Zawodnik ten okazał się słabszy od rozstawionego najwyżej Gillesa Simona 3:6, 4:6. Łukasz Kubot poznał swojego przeciwnika w drugiej rundzie. Został nim rozstawiony z numerem pięć Philipp Kohlschreiber.

Pojedynek Simona z Petzschnerem trwał godzinę i czternaście minut. Rozstawiony z numerem jeden Francuz triumfował 6:3, 6:4. W pierwszym secie Simon odnotował cztery asy serwisowe, choć miał słabą celność pierwszego podania (44 procent). Nie przeszkodziło mu to jednak w uratowaniu pięciu z sześciu break pointów. Dwa przełamania zapewniły mu triumf w pierwszej odsłonie. W drugiej Petzschner serwował lepiej, ale Simon skuteczniej spisywał się przy okazjach na przełamanie. Tym samym wygrał do czterech. Jego następnym rywalem będzie rodak Mischa Zverev.

Philipp Kohlschreiber, rozstawiony z numerem pięć, pokonał 6:3, 6:2 Diego Junquierę. Mecz zakończył się po sześćdziesięciu dwóch minutach spodziewanym triumfem Niemca. Spotkanie było jednostronne i Argentyńczykowi brakowało argumentów, by zagrozić faworytowi publiczności. Kohlschreiber zaserwował 9 asów (rywal – 0), wykorzystał cztery z czterech break pointów i stracił jednego gema serwisowego. W sumie zdobył 59 z 97 rozgeranych piłek. Kohlschreiber w drugiej rundzie zagra z kwalifikantem z Polski, Łukaszem Kubotem.

Z imprezy w wyniku kontuzji lewego kolana wycofał się Albert Montanes. Hiszpan miał zagrać z szóstym numerem rozstawienia. Zastąpił go szczęśliwy przegrany z eliminacji, Alexandre Sidorenko. Francuz zdążył już awansować do drugiej rundy po zwycięstwie nad Danielem Munoz De La Nava, również kwalifikantem.

Największą niespodzianką wtorkowych rozgrywek w Stuttgarcie była porażka rozstawionego z numerem trzy Tomasa Berdycha z Nicolasem Kieferem 3:6, 3:6.

Gilles Simon (Francja, 1) – Philipp Petzschner (Niemcy) 6:3, 6:4
Nicolas Kiefer (Niemcy) – Tomas Berdych (Czechy, 3) 6:3, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 5) – Diego Junquiera (Argentyna) 6:3, 6:2