Kubot i Marach bez przeszkód w ćwierćfinale

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot i Olivier Marach jako pierwszy i jedyny w poniedziałek debel awansowali do ćwierćfinału turnieju Mercedes Cup w Stuttgarcie. Polak i Austriak rozwiali wszelkie francuskie nadzieje, triumfując 6:3, 6:3 nad Jeremym Chardy i Paulem Henri Mathieu.

Mecz trwał równą godzinę. Kubot i Marach rozstawieni są w drabince debla z numerem jeden, toteż inne rozstrzygnięcie równałoby się wielkiej niespodziance. W pierwszym secie Francuzi posłali na drugą stronę kortu trzy asy, ale większą celnością przy podaniu wykazali się Polak i Austriak. Oni też wygrywali znacznie więcej punktów po swoim serwisie. Obronili jedynego break pointa i zdobyli jedno przełamanie, ustalając wynik na 6:3. W drugiej odsłonie Chardy i Mathieu szansy na przełamanie się nie doczekali, "nasz" duet zdobył natomiast dwa breaki. To wystarczyło, by pewnie triumfować w secie, znów do trzech.

Było to jedynie spotkanie deblowe, jakie zaplanowano w Stuttgarcie na poniedziałek. Kolejnych rywali Marach i Kubot poznają w najbliższych dniach. Będą nimi na pewno uczestnicy grający z "dziką kartą": albo Brytyjczycy Jamie Delgado i Jamie Murray, albo Niemcy Simon Greul i Michael Kohlmann. Mecz ten był drugim dzisiejszym pojedynkiem Kubota. Kilka godzin wcześniej Polak pokonał w pierwszej rundzie gry pojedynczej Hiszpana Pablo Andujara. W sumie, wliczając eliminacje, Łukasz ma już na koncie cztery mecze rozegrane w Mercedes Cup.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) – J. Chardy, P. Mathieu (Francja) 6:3, 6:3