Kubot krok bliżej mercedesa

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy gry pojedynczej turnieju ATP na ziemnych kortach w Stuttgarcie. Polak zwyciężył w meczu otwarcia Pablo Andujara 6:2, 6:4.

Sklasyfikowany na 140. miejscu w rankingu ATP Hiszpan nie postawił dzisiaj przed Polakiem zbyt dużych wymagań. Spotkanie rozstrzygnięte zostało w dziewięćdziesiąt dziewięć minut. W pierwszym secie u Andujara szwankowało prawie wszystko, na czele z podaniem. Reprezentant Hiszpanii trafiał w karo serwisowe z przeciętną częstotliwością, po swoim drugim serwisie wygrał tylko sześć punktów, na dodatek nie potrafił opanować returnu. Tym samym Kubot dorobił się dziewięciu break pointów, z czego dwa zupełnie wystarczyły do objęcia wysokiego prowadzenia w secie, a potem w meczu. W drugiej odsłonie Andujar odzyskał rezon, zdecydowanie lepiej serwował i nawet odebrał gema Polakowi. Łukasz przełamał jednak rywala dwukrotnie i tym samym zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Tam zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji pomiędzy Philippem Kohlschreiberem (numer 5) a Diego Junquierą.

Przypomnijmy, że w zakończonych wczoraj eliminacjach do Mercedes Cup Łukasz Kubot i Pablo Andujar byli dwoma najwyżej rozstawionymi tenisistami. Nasz reprezentant wyeliminował najpierw zawodnika gospodarzy, Christiana Mohsa, a wczoraj Czecha Frantiska Cermaka.

Kubot dziś po południu jeszcze raz zjawi się na korcie w Stuttgarcie. Tym razem po to, aby rozegrać mecz pierwszej rundy gry podwójnej. Wraz z Olivierem Marachem rozstawieni są z numerem jeden i zmierzą się z Jeremym Chardy i Paulem Henri Mathieu.

Łukasz Kubot (Polska, Q) – Pablo Andujar (Hiszpania, Q) 6:2, 6:4