Marta Domachowska zagra o turniej główny w Pradze

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archwium Tenisklubu

Marta Domachowska jest już o krok od miejsca w drabince głównej gry pojedynczej turnieju WTA w Pradze. Polka, rozstawiona w eliminacjach z numerem cztery, pewnie ograła reprezentantkę Francji, Youlię Fedossovą 6:3, 6:3.

Spotkanie na praskiej mączce trwało godzinę i dwie minuty. Domachowska, wyżej notowana w rankingu WTA, od pierwszych minut dyktowała przeciwniczce własne warunki gry. Warszawianka o wiele celniej serwowała, częściej też zdobywała punkty po własnym podaniu. Na jej koncie zapisano pięć asów i dwa podwójne błędy serwisowe. U Fedossovej, która ma wschodnioeuropejskie korzenie, stosunek ten wynosił trzy do siedmiu. Domachowska wykorzystała pięć z sześciu break pointów i choć pozwoliła się dwukrotnie przełamać, ustaliła wynik meczu na 6:3, 6:3.

W poniedziałek Polka wystąpi w trzecim i ostatnim spotkaniu fazy kwalifikacyjnej. Jej rywalką będzie Ksenia Perwak. Rosjanka rozstawiona jest w Pradze z numerem osiem i w pierwszej rundzie eliminacji w dwóch setach odprawiła Annę Korzeniak.

W stolicy Czech rozlosowane zostały drabinki główne obydwu konkurencji. W grze podwójnej zobaczymy jeden czysto polski duet, w którym wystąpią Olga Brózda i Magdalena Kiszczyńska.

Najlepszy indywidualny wynik Marty Domachowskiej w sezonie 2009 to ćwierćfinał w Fez (przegrała z Jekatieriną Makarową). Poza tym startem tylko raz udało się jej przejść pierwszą rundę turnieju głównego WTA. Miało to miejsce w Warszawie, gdzie po zwycięstwie nad Akgul Amanmuradovą uległa Alonie Bondarenko. W grze podwójnej najlepszy rezultat osiągnęła w minionym tygodniu w Bastad. W tym szwedzkim mieście Polka i jej partnerka z Republiki Południowej Afryki doszły do półfinału.

Druga runda eliminacji:
Marta Domachowska (Polska, 4) – Youlia Fedossova (Ukraina) 6:3, 6:3

Na naszej stronie możesz zobaczyć:
– zestaw niedzielnych wyników z Pragi
– wyniki Polaków we wszystkich turniejach WTA i ATP w tym tygodniu (WTA Praga, WTA Palermo, ATP Bastad, ATP Stuttgart)