Bondarenko odnosi dwa zwycięstwa

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Alona Bondarenko awansowała do półfinału turnieju tenisistek WTA w Budapeszcie po zwycięstwie 7:5, 6:1 nad Shahar Peer. Ukrainka w parze ze swoją siostrą, Kateriną, zapewniła sobie również udział w finale gry podwójnej. Miejsce w najlepszej czwórce singla zajęła również faworytka gospodarzy, Agnes Szavay.

Agnes Szavay nie miała problemów z pokonaniem szwajcarskiej kwalifikantki, Timei Bacsinszky. Najlepsza spośród reprezentantek Węgier triumfowała 6:2, 6:3. Mecz trwał godzinę i dziewiętnaście minut. Bacsinszky nie mogła do końca polegać na swoim podaniu, co zaowocowało aż dziesięcioma break pointami dla Szavay. Ta wykorzystała siedem z nich, tracąc przy tym trzy własne gemy serwisowe. Szwajcarka popełniała również więcej błędów, co przełożyło się na taki, a nie inny wynik tej konfrontacji.

Agnes Szavay w meczu półfinałowym spotka się z Aloną Bondarenko. Starsza z duetu ukraińskich sióstr ograła dzisiaj Shahar Peer 7:5, 6:1. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów dominowała w większości elementów gry. Izraelka serwowała niewiele celniej, ale to nie pomogło jej uratować sześciu gemów serwisowych. Wyrównana walka miała miejsce w pierwszym secie. W dwóch ostatnich gemach Peer straciła koncentrację, pozwoliła się przełamać i tym samym Bondarenko wyszła na prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie nie pozwoliła już zawodniczce z Izraela na nic więcej, jak tylko jednego gema.

W drugiej parze półfinałowej wystąpi na pewno Edina Gallovits. Rumunka ograła największą niespodziankę imprezy, Petrę Martić. Nie wiadomo, z kim powalczy o miejsce w finale – Patty Schnyder i Alisa Klejbanowa nie zdążyły zakończyć dzisiaj swojego meczu.