Radwańska zagra o ćwierćfinał Wimbledonu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org/własne, foto: AFP

Siedmiu meczboli potrzebowała Agnieszka Radwańska, by w końcu pokonać Chinkę Na Li i awansować do czwartej rundy Wimbledonu. Kolejną rywalką Polki będzie rewelacja londyńskiego turnieju, Amerykanka Melani Oudin.

Kolejne spotkanie Agnieszki Radwańskiej z reprezentantką Chin dostarczyło dużych emocji. Tym razem Polka nie potrzebowała jednak blisko trzech godzin walki i trzech setów (tak jak to miało miejsce w pojedynku drugiej rundy ze Shuai Peng), by zapewnić sobie zwycięstwo.

Najlepsza polska tenisistka wykorzystała dziś bardzo nierówną dyspozycję Chinki, która w całym meczu odnotowała aż czterdzieści osiem niewymuszonych błędów (przy trzydziestu pięciu piłkach wygrywających). Już pierwszy gem w meczu przyniósł przełamanie na korzyść Polki. Natychmiast po zmianie stron Na Li odrobiła straty. Kluczowym dla losów pierwszego seta okazał się siódmy gem, w którym Radwańska zdobyła drugiego breaka i tym razem przewagi już nie roztrwoniła.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla krakowianki, która w trzecim gemie wywalczyła breaka. Od tego momentu Radwańska konsekwentnie wygrywała własne podanie i prowadziła już 5:3. Chinka w dziewiątym gemie obroniła trzy meczbole przy własny podaniu, a w kolejnym jeszcze dwa przy serwisie Polki i zdołała doprowadzić do stanu 5:5. Na szczęście Radwańska nie powtórzyła błędu z pojedynku ze Shuai Peng i po kolejny zmarnowanych okazjach nie zdeprymowała się. W jedenastym gemie nasza tenisistka wywalczyła przełamanie. Przy stanie 6:5 i własnym serwisie Radwańska wgrała trzy piłki, Chinka obroniła jeszcze jednego meczbola, ale przy kolejnej wyrzuciła piłkę w aut.  Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści trzy minuty.

Agnieszka Radwańska po raz trzeci w karierze znalazła się w czwartej rundzie Wimbledonu, a o swój drugi awans do ćwierćfinału (pierwszy miał miejsce w ubiegłym sezonie) zagra z Melani Oudin. 18-letnia kwalifikantka ze Stanów Zjednoczonych pokonała dziś rozstawioną z numerem sześć Jelenę Janković.