Recouderc wygrywa trzy mecze i zostaje mistrzem w Bytomiu

/ Anna Wilma , źródło: bytomopen.pl, foto: Robert Baran (bytomopen.pl)

Laurent Recourdec jeszcze dziś rano był na etapie drugiej rundy challengera w Bytomiu. A wieczorem mógł cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Francuz, rozstawiony z numerem cztery, pokonał kolejno Guillaume Rufin, Rubena Ramireza Hidalgo i w finale Jana Hajka. Trzy mecze w jednym dniu to oczywiście skutek problemów z pogodą, jakie miały miejsce na Śląsku.

Laurent Recouderc, rozstawiony z numerem cztery, triumfował w finałowej konfrontacji z Janem Hajkiem 6:3, 6:4. Pojedynek trwał godzinę z jedenastoma minutami. W pierwszym secie Francuz miał pięć możliwości przełamania serwisu rywala, a wykorzystał jedną. Czech zaserwował pięć asów, ale nie zdołał odrobić straty gema serwisowego i przegrał partię do trzech. W drugiej odsłonie byliśmy świadkami parady przełamań. Na koncie Recouderca zapisano ich aż cztery, na koncie Hajka – trzy. To przesądziło o zwycięstwie reprezentanta Francji.

Wcześniej, w półfinale, Recouderc ograł Rubena Ramireza Hidalgo 3:6, 6:2, 6:0. Po pierwszym secie szale zwycięstwa przechylone były w stronę wyżej notowanego Hiszpana. W dwóch kolejnych odsłonach Francuz zagrał jednak koncertowo, uzyskując sześć przełamań i tracąc zaledwie dwa gemy. Pojedynek trwał godzinę i czterdzieści jeden minut.

Jan Hajek wystąpił dzisiaj również w finale gry podwójnej. Czech wraz ze swoim rodakiem, Duszanem Karolem, przegrali 3:6, 6:7(3) z Pablo Santosem i Gabrielem Trujillo Solerem.

Finał singla:
Laurent Recouderc (Francja, 4) – Jan Hajek (Czechy, 6) 6:3, 6:4

Finał debla:
P. Santos, G. Trujillo-Soler (Hiszpania, 3) – J. Hajek, D. Karol (Czechy, 4) 6:3, 7:6(3)

Półfinały singla:
Jan Hajek (Czechy, 6) – Pavol Cervenak (Słowacja) 6:2, 6:3
Laurent Recouderc (Francja, 4) – Ruben Ramirez-Hidalgo (Hiszpania, 2) 3:6, 6:2, 6:0