Ljubicić pokonany przez Santoro i kontuzję

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/lta.org.uk, foto: AFP

Dmitirij Tursunow awansował do półfinału imprezy ATP World Tour 250 w Eastbourne. Oprócz rozstawionego z „dwójką” Rosjanina w najlepszej czwórce turnieju znaleźli się także Guillermo Garcia-Lopez, Fabrice Santoro i Frank Dancevic.

26-letni Rosjanin pokonał 7:6(6), 6:4 Denisa Istomina z Uzbekistanu. Tursunow był na korcie stroną dominującą, ale miał spore problemy z potwierdzeniem wyższości. Notowany na 27. miejscu w rankingu ATP moskwianin wykorzystał zaledwie jedną z dziesięciu szans na przełamanie Uzbeka. Pierwszą odsłonę faworyzowany Rosjanin wygrał dopiero po emocjonującym tie breaku. Przewaga Tursunowa szybciej wykrystalizowała się w drugiej partii, w której turniejowy numer 2 triumfował 6:4. Mecz trwał 1 godzinę i 33 minuty.

Półfinałowym rywalem Tursunowa będzie Guillermo Garcia-Lopez. Rozstawiony z „ósemką” Hiszpan pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Janko Tipsarevicia. 26-latek z La Rody znajduje się ostatnio w życiowej formie. Kilka tygodni temu wygrał imprezę na ziemnych kortach w Kitzbuehel, a przed tygodniem dotarł do trzeciej rundy w Queen’s Clubie, gdzie pogromcą znalazł dopiero w osobie Andy’ego Murraya.

W górnej połówce turniejowej drabinki półfinałową parę tworzą Frank Dancevic oraz Fabrice Santoro. 36-letni Francuz nie był zadowolony ze sposobu, w jakim zapewnił sobie awans do półfinału. Jego rywal, Ivan Ljubicić, zszedł z kortu w połowie drugiego seta ze względu na kontuzję stawu skokowego. 30-letni Chorwat wygrał inauguracyjną odsłonę 6:3.

To bardzo smutny sposób wygrania meczu, zwłaszcza jeśli rywal jest dobrym przyjacielem. Grał naprawdę dobrze, prowadził, świetnie serwował i miał szansę awansować do półfinału” – stwierdził Santoro. Doświadczony Francuz dodał: „Grałem nieźle, kort był dobry, ale przeszkadzała wietrzna pogoda, zwłaszcza przy moim stylu gry”.

Do półfinału AEGON International awansował także Frank Dancevic. Kanadyjski kwalifikant pokonał po ponad 2-godzinnym spotkaniu Leonarda Mayera z Argentyny. Spotkanie, w którym padło 31 asów, zakończyło się wynikiem 6:7(4), 6:4, 7:5 na korzyść 24-latka z Niagara Falls.

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Dmitrij Tursunow (Rosja, 2) – Denis Istomin (Uzbekistan) 7:6(6), 6:4
Fabrice Santoro (Francja, 4) – Ivan Ljubicić (Chorwacja) 3:6, 4:2 i krecz Ljubicicia
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 8) – Janko Tipsarević (Serbia)
Frank Dancevic (Kanada, Q) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:7(4), 6:4, 7:5

Zobacz komplet czwartkowych wyników turnieju ATP w Eastbourne!