Magiczna Tanasugarn i przedwczesny finał

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Tamarine Tanasugarn w zeszłym roku sensacyjnie wygrała turniej w 's-Hertogenbosch, a w ćwierćfinale tegorocznej edycji udowadnia, że jest to "jej impreza". W dzisiejszym meczu wyeliminowała rozstawioną z numerem trzy Flavię Pennettę. Z trudem zwycięstwo przyszło finalistce 2008 i liderce rankingu WTA, Dinarze Safinie.

Spotkanie Tanasugarn z Pennettą trwało dwie godziny bez trzech minut. Faworytką zdecydowanie była Włoszka, która prezentuje w tym sezonie dobrą, równą formę. Każda z pań miała do dyspozycji po dwanaście break pointów, ale zawodniczka z Tajlandii wykorzystała ich pięć, o jednego więcej od rywalki. Pennetta popełniała jednak dużo więcej błędów, poza tym przegrywała większość punktów po swoim drugim podaniu. Ostatecznie obrończyni tytułu triumfowała 2:6, 6:3, 6:3.

Spore problemy z awansem miała Dinara Safina. Liderka światowej klasyfikacji triumfowała nad Danielą Hantuchovą 1:6, 6:4, 6:3 po godzinie i pięćdziesięciu sześciu minutach gry. Słowaczka, która usiłuje powrócić do światowej czołówki, przyćmiła faworytkę tego spotkania w pierwszym secie, oddając jej jednego gema. Safina jednak, znana z wygrywania pojedynków pomimo swojej kiepskiej sytuacji, przejęła inicjatywę i w dwóch kolejnych odsłonach zwyciężała z bezpieczną przewagą, coraz bardziej oddalając szanse Słowaczki na awans do półfinału.

Do półfinału w 's-Hertogenbosch awansowała również Yanina Wickmayer. Grająca z dziką kartą Belgijka okazała się lepsza od Kristiny Barrois 6:1, 6:1. Czwartą zwyciężczynią ćwierćfinałów została Włoszka Francesca Schiavone.

Los sprawił, że w już w półfinale zmierzą się dwie finalistki poprzedniej edycji – Dinara Safina i Tamarine Tanasugarn. Po jednej stronie siatki stanie więc liderka klasyfikacji WTA, po drugiej Tajka, której w 's-Hertogenbosch wiedzie się nadzwyczaj dobrze. O drugie miejsce w finale Ordina Open 2009 zawalczą Yanina Wickmayer i Francesca Schiavone.