Trzynaście minut i zwycięstwo Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Trzynaście minut trwał mecz drugiej rundy Agnieszki Radwańskiej w Estbourne. Rywalka Polki, Chinka Na Li, skreczowała przy stanie 1:3 w pierwszym secie. Powodem rezygnacji z dalszej gry Azjatki były problemy z brzuchem.

Na Li w kilkunastominutowej potyczce zdążyła wygrać zaledwie pięć piłek. W ćwierćfinale Agnieszkę Radwańską czeka konfrontacja z Virginią Razzano. Francuzka postarała się w środę o dużą niespodziankę, pokonując najwyżej rozstawioną w turnieju Jelenę Diemientiewą 6:0, 3:6, 7:6(4). To niezwykle zacięte spotkanie trwało godzinę oraz pięćdziesiąt osiem minut.

Z powodu kontuzji przedwcześnie zejść z kortu musiała również zeszłoroczna finalistka turnieju – Nadia Pietrowa. 27-letnia Rosjanka w rywalizacji ze swoją rodaczką Wierą Duszewiną wygrała pierwszego seta, ale przy stanie 0:1 skreczowała ze względu na kontuzję pleców.

Udanie zrewanżowała się Samancie Stosur Carolina Wozniacki. Dunka, polskiego pochodzenie, przegrała z Australijką rok temu w Eastbourne. Tym razem górą była jednak urodzona w Odense tenisistka, wygrywając w godzinę oraz trzydzieści osiem minut 6:1, 5:7, 6:1.