Ferrer broni tytułu w 's-Hertotenbosh

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: AFP

David Ferrer w półtorej godziny pokonał, grającego z „dziką kartą”, Jesse Hutę Galunga 6:2, 7:5 i awansował do drugiej rundy turnieju w ‘s-Hertogenbosch. Rozstawiony z trójką Hiszpan broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Do dalszych gier awansowali także inni rozstawieni: Rainer Schuettler, Marc Gicquel i Jeremy Chardy. Z rywalem i kontuzją przegrał Mischa Zverev.

Wydawałoby się, że na trawie serwis powinien być najmocniejszym atutem tenisistów, a o przełamanie jest niezwykle trudno. Szczególnie, kiedy mowa o rozgrywkach męskich. Dziś nie potwierdzili tego David Ferrer i Jesse Huta Galung. W całym meczu doszło do siedmiu przełamań, a obaj zawodnicy łącznie mieli aż 22 break pointy! 12 po stronie Hiszpana i 10 na koncie Holendra. Skuteczność pierwszego podania nie przekraczała u tenisistów 70-ciu procent. Z drugim serwisem sytuacja wyglądała jeszcze marniej. Bardziej doświadczony Ferrer w obu partiach potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrał 6:3, 7:5.

Także siedem breaków padło w spotkaniu Rainera Schuettlera i Nicolasa Devildera. W pierwszej partii rozstawiony z czwórką Niemiec zanotował lepszą skuteczność drugiego niż pierwszego serwisu. Raz stracił podanie, ale dwukrotnie przełamał rywala, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:4. W drugim secie obaj tenisiści słabiej podawali i lepiej returnowali. Francuz musiał aż dziesięć razy bronić się przed stratą serwisu i aż ośmiokrotnie mu się to udało. W dwóch przypadkach był jednak bezradny. Nie poddał się i sam również zdobył dwa breaki, co zaowocowało tie breakiem, w  którym więcej zimnej krwi zachował Schuettler, wygrywając 8:6.

Nie napracował się Michael Llodra. Francuz w 16 minut przegrał tylko dziewięć punktów w pojedynku z rozstawionym z ósemką Mischą Zverevem. Na tym pojedynek się skończył. Przy stanie 4:1 Niemiec zrezygnował z dalszej gry z powodu kontuzji pachwiny.