Gawron wygrywa w Bytomiu

/ Anna Wilma , źródło: bytomopen.pl, foto: Robert Baran (bytomopen.pl)

Marcin Gawron pokonał Junna Mitsuhashi 6:7(2), 6:2, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju challengerowego Bytom Open, rozgrywanego na kortach bytomskiego "Górnika". Mniej szczęścia miał inny reprezentant naszego kraju, Boris Szumanski, który tym razem uległ Pablo Santosowi. W grze podwójnej awans wywalczyli Andriej Kapas i Boris Szumanski.

Spotkanie Gawrona z Mitsuhashim uznane zostało za mecz dnia w Bytomiu. Junn Mitsuhashi to 20-letni zawodnik urodzony w Londynie. Mieszka w Kanasawie. Jest klasyfikowany na 295. miejscu rankingu ATP i nigdy nie był notowany wyżej. W tym roku osiągnął ćwierćfinały challengerów w Melbourne i Kyoto oraz półfinał jednego z japońskich futuresów. Gawron, zajmujący 310. miejsce na świecie, nie był faworytem tego meczu.

Pojedynek trwał dwie godziny i czternaście minut. W pierwszym secie, po dwunastu gemach i dwóch przełamaniach z każdej strony, doszło do tie-breaka. W nim wyraźnie lepszy okazał się Japończyk. Jednak w dwóch kolejnych partiach losy meczu odwróciły się. Gawron zdobył w sumie pięć przełamań i stracił tylko cztery gemy. W tych okolicznościach triumfował 6:7(2), 6:2, 6:2 i zapewnił sobie miejsce w drugiej rundzie. Jego następnym rywalem będzie Laurent Recouderc. Francuz rozstawiony jest z numerem cztery i dzisiaj odniósł zwycięstwo nad Janem Minarem.

Drugi z naszych reprezentantów w grze pojedynczej, Bojan Szumański, przegrał w pierwszej rundzie z Pablo Santosem 5:7, 6:7(4). Spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszej odsłonie Polak był słabszy zaledwie o dziewięć punktów. W ostatniej chwili stracił swojego gema serwisowego i to dało prowadzenie w meczu Hiszpanowi. W drugim secie doszło do dwóch przełamań z każdej strony, ostatecznie konieczny okazał się tie-break. W nim Santos przypieczętował swoją przewagę i wygrał. W drugiej rundzie zagra z Pavolem Carvenakiem.