Eastbourne: Domachowska odpada w eliminacjach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonopenwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska przegrał swój inauguracyjny mecz na kortach trawiastych w tym roku. 23-letnia Polka w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Eastbourne uległa Jarmili Groth 6:3, 3:6, 3:6.

W pierwszym secie dzisiejszej rywalizacji Domachowska wykorzystała bardzo nieregularny serwis Słowaczki (zaledwie 38 procent trafionego pierwszego podania) i wywalczyła dwa breaki, raz tracąc własne podanie. W drugiej odsłonie rozstawiona z numerem siedem Groth nie dopuściła jednak Polki do chociażby jednej okazji na przełamanie i doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji.

Początek decydującego seta miał jeszcze wyrównany przebieg, ale od stanu 3:3 Domachowska przegrała trzy kolejne gemy (dwa przy własnym podaniu), a tym samym cały mecz. Tenisistki rywalizowały przez godzinę oraz trzydzieści dwie minuty. Była to ich pierwsza wspólna konfrontacja.

Marta Domachowska z Eastbourne uda się teraz do Londynu, by próbować swych sił na wimbledońskich kortach. Polka najprawdopodobniej będzie zmuszona wystąpić w eliminacjach tego wielkoszlemowego turnieju.

W pierwszej rundzie eliminacji AEGON International wystąpi dziś jeszcze Urszula Radwańska. Krakowianka zagra z rozstawioną z numerem sześć Japonką Ayumi Moritą.