Pięćdziesiąt asów w jednym meczu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Andy Roddick po raz siódmy z rzędu awansował do półfinału turnieju na trawiastych kortach Queen’s Club. 26-letni Amerykanin pokonał Ivo Karlovicia 7:6(4), 7:6(5). Trzeci mecz w Londynie bez straty seta wygrał faworyt gospodarzy Andy Murray, który potrzebował siedemdziesięciu minut na ogranie Mardy Fisha.

W spotkaniu Roddicka oraz Karlovicia padło łącznie pięćdziesiąt asów i ani jednego przełamania. Mierzący 208 centymetrów Chorwat odnotował ich o dwa więcej, ale to rozstawiony z numerem dwa Amerykanin okazał się lepszy w końcówkach tie breaków. Roddick w Queen’s Club gra już po raz ósmy, a aż czterokrotnie sięgał po końcowy triumf. Tyle samo zwycięstw w turnieju mają również Lleyton Hewitt, Boris Becker oraz John McEnroe.

O awans do półfinału Andy Roddick zagra ze swoim rodakiem i dobrym znajomym – Jamesem Blakem. Rozstawiony z numerem sześć Amerykanin pokonał dziś Michaiła Jużnego 7:6(5), 6:3.

Londyńskiej publiczności nie rozczarowuje jak dotąd Andy Murray. Rozstawiony z numerem jeden Szkot pokonał w ćwierćfinale Mardy Fisha 7:5, 6:3. Reprezentant gospodarzy wykorzystał w tym spotkaniu trzy z sześciu szans na przełamanie, nie dopuszczając przy swoim podaniu do nawet jednego break pointa.

„Serwowałem dziś bardzo dobrze,” przyznał po meczu Murray. „Zmieniłem priorytety jeśli chodzi o mój serwis, więcej uwagi przykładając do drugiego podania. Teraz nawet jeśli nie trafiam pierwszym serwisem nie czuję, że daję rywalowi złapać rytm przy graniu returnów. Reszta mojej gry też jest bardzo solidna. On ma bardzo mocny serwis. Często chodził do siatki, co bardzo utrudniało mi grę.

Kolejnym rywalem reprezentanta Wielkiej Brytanii będzie Juan Carlos Ferrero. 29-letni Hiszpan wygrał ze Stevem Darcisem 4:6, 6:3, 6:4 i po raz pierwszy w karierze osiągnął półfinał turnieju ATP na kortach trawiastych.

Wyniki ćwierćfinałów:
Andy Murray (Wielka Brytania, 1) – Mardy Fish (Stany Zjednoczone, 8) 7:5, 6:3
Andy Roddick (Stany Zjednoczone, 2) – Ivo Karlović (Chorwacja, 9) 7:6(4), 7:6(5)
James Blake (Stany Zjednoczone, 6) – Michaił Jużnyj (Rosja, 14) 7:6(5), 6:3
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) – Steve Darcis (Belgia) 4:6, 6:3, 6:4