Raymond i Matkowski pierwszymi zwycięzcami

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

W czwartek rozpoczęły się w Paryżu rozgrywki gry mieszanej. Jako pierwsi do drugiej rundy awansowali Lisa Raymond i Marcin Matkowski. Amerykanka i Polak pokonali 6:2, 6:2 Rennae Stubbs i Rossa Hutchinsa.

Mecz pierwszej rundy miksta był koncertowy w wykonaniu naszego najlepszego deblisty i byłej liderki deblowej klasyfikacji WTA. Do zwycięstwa potrzebowali zaledwie czterdziestu pięciu minut. W pierwszym secie Raymond i Matkowski wykorzystali dwie szanse przełamania podania przeciwników i obronili wszystkie trzy break pointy. O wiele lepiej serwowali i odnotowali szesnaście kończących uderzeń. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Polak i Amerykanka ponownie zapisali na swoim koncie dwa przełamania. Australijka i Brytyjczyk lepiej spisywali się przy swoich podaniach, ale to okazało się zbyt mało jak na miksta rozstawionego z numerem trzy.

W drugiej rundzie gry mieszanej Lisa Raymond i Marcin Matkowski zmierzą się albo z Anną Leną Groenfeld i Markiem Knowlesem, albo z Ivetą Benesovą i Lukasem Dlouhym. Przypomnijmy, że w rywalizacji mikstów bierze udział również Łukasz Kubot. Jego partnerką jest Austriaczka Sybille Bammer.

Pierwsza runda miksta:
L. Raymond, M. Matkowski (USA, Polska, 3) – R. Stubbs, R. Hutchins (Australia, UK) 6:2, 6:2