Jans i Rosolska w pokonanym polu

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Adam Nurkiewicz / mediasport (warsawopen.com.pl)

Klaudia Jans i Alicja Rosolska zakończyły już swoją przygodę z turniejem Roland Garros. Dziś Polki przegrały w drugiej rundzie gry podwójnej z Zi Yan i Jie Zheng 2:6, 4:6.

Spotkanie na korcie dziesiątym należało, niestety, do jednostronnych. Rozstawione Chinki w pierwszym secie bez wahania wykorzystały słabszą dyspozycję serwisową Jans i Rosolskiej. Azjatki aż czterokrotnie wygrały gemy przy podaniu naszych zawodniczek, ponadto odnotowały o wiele więcej wygrywających uderzeń. W drugiej partii Klaudia i Alicja utrudniały zadanie rywalkom, ale faworytki nie zamierzały rozstrzygać meczu w trzech setach. Jedno przełamanie więcej na koncie Chinek zdecydowało, że to one zajmą miejsce w trzeciej rundzie rywalizacji deblistek.

Klaudia Jans i Alicja Rosolska dwukrotnie w tym sezonie grały z Yan i Zheng. Całkiem niedawno w Madrycie udało im się zwyciężyć 6:2, 6:0, porażkę poniosły natomiast… w drugiej rundzie pierwszej lewy Wielkiego Szlema w tym roku, czyli w Australian Open. Chinki znane są w świecie tenisowym głównie za sprawą sezonu 2006. Wówczas wspólnie triumfowały w Melbourne i Londynie.

Dzisiejsze rozgrywki deblowe pań przebiegają bez sensacji. Swoje mecze pewnie wygrały Kveta Peschke i Lisa Raymond (numer 2) oraz Daniela Hantuchova i Ai Sugiyama (numer 7). Nas interesować będzie natomiast spotkanie drugiej rundy singla pomiędzy Agnieszką Radwańską a Marią Korytcewą, pierwszy mecz deblowy Łukasza Kubota i Oliviera Maracha oraz występy mikstowe Kubota i Marcina Matkowskiego. Wszystkie relacje na bieżąco będzie można przeczytać na stronach naszego serwisu.