Fyrstenberg i Matkowski w drugiej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Zgodnie z oczekiwaniami Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy gry podwójnej mężczyzn wielkoszlemowego Roland Garros. Polacy nie mieli problemów z wyeliminowaniem Sebastiana Prieto i Martina Vassallo Arguello i triumfowali 6:4, 6:3.

Spotkanie z udziałem naszych najlepszych deblistów trwało godzinę i szesnaście minut. W pierwszej odsłonie to argentyńscy rywale celniej trafiali pierwszym podaniem w karo serwisowe, ale nie szło to w parze z wygrywaniem punktów. Polacy mieli do dyspozycji tylko jednego break pointa i dzięki temu, że go wykorzystali, objęli prowadzenie w meczu. Sami obronili pięć szans na przełamanie i odnotowali 29 wygrywających uderzeń. W drugim secie statystyki wyglądały lepiej w polskiej rubryce, Fyrstenberg i Matkowski znów nie pozwolili sobie na utratę gema serwisowego, a sami zdobyli dwa breaki. To przełożyło się na zwycięstwo w drugiej odsłonie i całym meczu.

W kolejnym pojedynku rywalami rozstawionych z numerem sześć deblistów będą albo Marc Lopez i Tommy Robredo (Hiszpania), albo Juan Ignacio Chela i Eduardo Schwank (Argentyna). Mecz pomiędzy hiszpańskojęzycznymi deblami rozgrywany jest aktualnie na korcie numer osiem.

Środa, czwarty dzień Roland Garros, nie rozpoczął się dla naszego kraju pozytywnie. Marta Domachowska, grająca w parze z Tamirą Paszek, przegrała mecz pierwszej rundy gry podwójnej kobiet z Julie Ditty i Marią Emilią Salerni. Dziś na korcie czternastym (na tym samym, na którym grali Fyrstenberg i Matkowski) pojawią się jeszcze Agnieszka i Urszula Radwańskie. Krakowskie siostry zmierzą się z Wiktorią Kutuzową i Aravane Rezai.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 6) – S. Prieto, M. V. Arguello (Argentyna) 6:4, 6:3