Domachowska w deblu jak w singlu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

To już koniec turnieju Roland Garros dla Marty Domachowskiej. Polska tenisistka, po tym jak w niedziele odpadła w pierwszej rundzie singla, dziś przegrała swój inauguracyjny mecz w rywalizacji deblowej. Nasza tenisistka oraz Austriaczka Tamira Paszek uległy Amerykance Julie Ditty i Argentynce Marii-Emilii Salerni 7:6(3), 5:7, 2:6.

Domachowska po raz trzynasty wystartowała w wielkoszlemowej rywalizacji deblistek. 23-letnia Polka ani razu nie zdołała w tej konkurencji dojść dalej niż do drugiej rundy. W tym roku przegrała w pierwszym etapie Australian Open (w parze z Yaniną Wickmayer). Wynik ten powtórzył w Paryżu.

Dzisiejszy mecz polsko-austriacka para rozpoczęła od wygrania pierwszego seta w tie breaku. W odsłonie tej każdy z duetów wywalczył aż po trzy przełamanie. W drugiej i trzeciej partii Domachowska oraz Paszek również miały spore problemy z serwisem, czego efektem była porażka po dwóch godzinach oraz trzydziestu pięciu minutach walki.

Dziś jeszcze mecz pierwszej rundy debla zagrają siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie. Krakowianki zmierzy się z Ukrainką Wicktorią Kutuzową oraz Francuzką Aravane Rezai.

Wynik pierwszej rundy debla:
J. Ditty, M.-E. Salerni (USA, Argentyna) – M. Domachowska, T. Paszek (Polska, Austria) 7:6(3), 5:7, 2:6

Zobacz inne dzisiejsze wyniki turnieju Roland Garros (pań)