Kubot krok od turnieju głównego w Paryżu

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot pokonał Bjoerna Rehnquista 5:7, 6:3, 6:2 w spotkaniu drugiej rundy eliminacji gry pojedynczej mężczyzn wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. O miejsce w drabince głównej Polak zagra z Thiago Alvesem.

Mecz z udziałem najlepszego polskiego singlisty trwał blisko trzy godziny. Rozstawiony z numerem dwadzieścia pięć Kubot pozwolił sobie na stratę jednego gema serwisowego w pierwszym secie spotkania i tym samym został pokonany 7:5 przez Szweda. W dwóch kolejnych odsłonach szala zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść naszego reprezentanta. Łukasz Kubot popełniał mniej błędów i skrupulatnie wykorzystywał nadarzające się okazje. Polak zagra teraz z Thiago Alvesem. Brazylijczyk w eliminacjach rozstawiony jest z numerem trzynaście. Dzisiaj pokonał w trzech setach Francuza Edouarda Roger Vasselin.