Hanescu jeden szczebel wyżej, Lu pokonany przez kontuzję

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Victor Hanescu, rozstawiony z numerem trzy, został pierwszym tenisistą spośród faworytów turnieju w Kitzbuehel, którzy awansowali do drugiej rundy. W meczu otwarcia Rumun pokonał 6:7(6), 6:3, 7:5 Nicolasa Lapenttiego. Choroba uniemożliwiła dalszy udział w zmaganiach Yen Hsun Lu. Reprezentant Tajwanu skreczował w trzecim secie meczu z Agustinem Calleri, pomimo że prowadził.

Zwycięstwo w Kitzbuehel pozwoliło Hanescu przerwać niechlubną serię trzech porażek z rzędu, odniesionych w pierwszych rundach turniejów ATP. Dziś, w swojej pierwszej od sześciu lat konfrontacji z Nicolasem Lapenttim triumfował 6:7(6), 6:3, 7:5. Do wygranej potrzebował dwóch godzin i trzech kwadransów. Rumun wykorzystał cztery z czternastu break pointów i zaserwował pięć asów. Hanescu wciąż ma niekorzystny bilans meczów w tym sezonie (8 – 14), a jego najlepsze wyniki to ćwierćfinały z Casablanci (przegrał z Juanem Carlosem Ferrero) i Dubaju (pokonany przez Andy’ego Roddicka).

Daniel Gimeno Traver po raz drugi w ciągu dwóch tygodni trafił w drabince turniejowej na Michaiła Jużnego i ponownie nie miał szans w tym pojedynku. Rozstawiony z numerem siedem Rosjanin triumfował 6:2, 7:6(7) w nieco ponad półtorej godziny. Faworyt tego spotkania zaserwował pięć asów i obronił wszystkie break pointy. Hiszpan nawiązał walkę jedynie w drugiej partii, ale poległ po szesnastu punktach tie-breaka.

Z turnieju w Kitzbuehel wycofał się Yen Hsun Lu. Zawodnik z Tajwanu prowadził 1:0 w trzecim secie konfrontacji z Agustinem Calleri, podjął decyzję o rezygnacji z dalszej gry. Tym samym Argentyńczyk zajął miejsce w drugiej rundzie.

Victor Hanescu (Rumunia, 3) – Nicolas Lapentti (Ekwador, Q) 6:7(6), 6:3, 7:5
Michaił Jużnyj (Rosja, 7) – Daniel Gimeno Traver (Hiszpania) 6:2, 7:6(7)
Agustin Calleri (Argentyna) – Yen Hsun Lu (Tajwan) 3:6, 7:5, 0:1 krecz