Karlović pokonany – Łukasz Kubot w finale singla!!!

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Niesamowitych rzeczy dokonuje Łukasz Kubot w turnieju ATP w Belgradzie. Polak w pierwszym meczu sobotniego popołudnia pokonał rozstawionego z numerem dwa Ivo Karlovicia 7:6(0), 6:2 i już jutro zagra o pierwsze w karierze singlowe mistrzostwo ATP World Tour!

Mecz Kubota z Karloviciem rozpoczął się o godzinie czternastej i trwał godzinę z trzydziestoma siedmioma minutami. Pierwszy set należał do bardzo wyrównanych, nie doszło do żadnego przełamania. Chorwat tradycyjnie serwował dużo asów – w pierwszej odsłonie dziesięć. Na niewiele mu się to zdało, bo Polak nie dał mu ani jednej możliwości przełamania. O losach partii zdecydował tie-break. W nim Łukasz nie pozostawił rywalowi najmniejszych złudzeń i triumfował do zera! Drugi set należał już wyłącznie do zawodnika z Bolesławca. Kubot dwukrotnie przełamał podanie potężnie serwującego Karlovicia i w sumie stracił już tylko dwa gemy. Finał z udziałem "szczęśliwego przegranego" z Polski stał się faktem!

Przypomnijmy sobie, co przez ostatni tydzień robił w Belgradzie Łukasz Kubot. Dokładnie siedem dni temu rozpoczął grę w eliminacjach do turnieju głównego Serbia Open. W pierwszej rundzie wyeliminował Mathieu Moncourta, a w drugiej Walerego Rudniewa. W trzeciej przegrał z rozstawionym Dominikiem Hrbatym. W międzyczasie z udziału w zawodach zrezygnował kontuzjowany Steve Darcis i Kubot jako "lucky loser" zajął jego miejsce. W pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał Arsenije Zlatanovicia, następnie jego rywal, Igor Andriejew, skreczował. Wczoraj przyszło zwycięstwo nad Kristofem Vliegenem, dziś nad Ivo Karloviciem. Chorwat jest obecnie 21. tenisistą rankingu ATP. Co to oznacza? Oznacza, że Łukasz Kubot dziś, 9 maja 2009, odniósł najważniejsze zwycięstwo w swojej singlowej karierze. Jest pierwszym Polakiem od 1983 roku, który weźmie udział w walce o indywidualny tytuł ATP.

Dziś późnym wieczorem czekają nas jeszcze emocje związane z występem Łukasza Kubota w stolicy Serbii. Polak i jego austriacki partner deblowy, Olivier Marach, rozegrają spotkanie półfinałowe gry podwójnej z Rogierem Wassenem i Igorem Żelenayem.