Dawydienko blisko czwartego finału

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Grający z „jedynką” Gilles Simon odpadł w ćwierćfinale turnieju Estoril Open. Francuz po blisko trzygodzinnym boju przegrał z Albertem Montanesem 7:5, 4:6, 6:7(4). Jedno spotkanie od swojego czwartego finału w Estoril jest Nikołaj Dawydienko, który dziś wygrał z Mardy Fishem 6:4, 6:3.

Simon do turnieju w portugalskim kurorcie zgłosił się w ostatniej chwili i otrzymał od organizatorów „dziką kartę”. Jednocześnie Francuz jako jedyny tenisista z czołowej dziesiątki rankingu w całej imprezie został rozstawiony z numerem jeden. W dwóch pierwszych spotkaniach Gilles Simon nie stracił seta. Mecz z Montanesem również rozpoczął od wygrania partii otwarcia 7:5. Dwie kolejne odsłony należały jednak do 28-letniego Hiszpana. W decydującym secie Montanes obronił meczbola w dwunasty gemie, by ostatecznie triumfować w tie breaku. Całe spotkanie trwało dwie godziny oraz pięćdziesiąt osiem minut. Obaj tenisiści wywalczyli w tym pojedynku po sześć przełamań. Był to ich trzeci pojedynek i pierwsze zwycięstwo Alberta Montanesa.

O awans do finału Montanes zagra z Paulem Capdevillą. Reprezentanta Chile występ w Estoril zaczął od niespodziewanego zwycięstwa z Davidem Nalbandianem 6:2, 6:2. W kolejnych spotkaniach Capdevilla miał znacznie więcej pracy. Dziś tenisista z Ameryki Południowej pokonał Oscara Hernandeza 4:6, 6:1, 6:4.

W Estoril Nikołaj Dawydienko jak dotąd trzykrotnie przegrywał w pierwszej rundzie i tyle samo raz dochodził do finału, raz wygrywając całą imprezę (w 2003 roku). W tym roku Rosjanin nie miał większych problemów ani z przejściem przez pierwszą, jak i dwie kolejne rundy. W dotychczasowych spotkaniach w Portugalii Dawydienko nie stracił bowiem jeszcze seta. Dziś urodzony na Ukrainie tenisista w godzinę i dwadzieścia cztery minuty pokonała Mardy Fisha 6:4, 6:3. W spotkaniu tym reprezentant Rosji wykorzystał cztery z sześciu okazji na breaka i raz stracił własny serwis.

O awans do swojego czwartego finału w Estoril Dawydienko zagra z kolejnym tenisistą amerykańskim – Jamesem Blakem. Nowojorczyk potrzebował dziś zaledwie czterdziestu siedmiu minut, by wygrać z Florentem Serrrą 6:4, 6:1.