Włoski dzień w Belgradzie

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Andreas Seppi i Flavio Cipolla awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 w Belgradzie. Sukces tego pierwszego nie dziwi, gdyż jest rozstawiony z czwórką, ale ten drugi najpierw przedarł się przez eliminacje, a potem pokonał między Marcosa Baghdatisa. Dziś uporał się z rozstawionym z siódemką Arnaud Clementem. Niespodziewanej porażki doznał Ivan Ljubicić, który uległ Marcosowi Danielowi.

Andreas Seppi potrzebował godziny i dwunastu minutach, aby wyeliminować Leonardo Mayera. Oddał mu zaledwie pięć gemów i znalazł się w najlepszej ósemce turnieju. Włoch wykorzystał pięć z dziewięciu okazji na przełamanie rywala i wygrał 71% punktów po pierwszym podaniu. To pozwoliło mu kontrolować wydarzenia na korcie i odnieść szybkie zwycięstwo.

Drugi reprezentant Italii miał nieco trudniejszą przeprawę. Pierwszego seta przegrał, zdobywając zaledwie jednego gema i chyba niewielu kibiców przypuszczało, że zdoła odwrócić losy meczu. A jednak… Cipolla zwyciężył kolejne partie 6:4, 6:2 i po raz pierwszy od zeszłorocznej imprezy w Estoril awansował do ćwierćfinału zawodów ATP.

Z Belgradem żegna się za to Ivan Ljubicić. Rozstawiony z szóstką Chorwat nie dał rady pokonać sklasyfikowanego na 120. miejscu światowego rankingu Marcosa Daniela. Brazylijczyk potrzebował do zwycięstwa tylko 77 minut. Wykorzystał połowę swoich szans na przełamanie rywala i nie pozwalał faworyzowanemu Ljubiciciowi przejąć inicjatywy. W efekcie wygrał 6:4, 6:3 i o półfinał zagra z Andreasem Seppim.