Dawydienko lepszy w pojedynku mistrzów

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

W środę w Estoril dokończono spotkania pierwszej rundy turnieju panów, a także rozegrano cztery mecze drugiej rundy. Swój pierwszy pojedynek na kortach ziemnych w tym roku wygrał James Blake, który pokonał reprezentanta gospodarzy Frederico Gila 5:7, 6:4, 6:2. W drugiej rundzie doszło do pojedynku dwóch byłych mistrzów tego turnieju, Nikołaj Dawydienko pokonał Juana Carlosa Ferrero 7:5, 6:2. Ze zmaganiami pożegnał się natomiast rozstawiony z numerem trzy David Ferrrer.

Jame Blake przed występem w portugalskim kurorcie miał na swoim koncie porażki w pierwszych rundach turniejów na kortach ziemnych w Houston oraz w Rzymie. W obu tych spotkaniach nie zdobył seta. Piątą kolejną partię na czerwonej mączce Amerykanin przegrał z Frederico Gilem. Reprezentantowi gospodarzy wystarczyło w tej odsłonie tylko jedno przełamanie, gdyż rywala nie dopuścił do chociażby jednego break pointa. W kolejnych dwóch setach podanie rywala wygrywał już jednak tylko Blake, w drugiej partii raz, a w trzeciej dwukrotnie. Ostatecznie Amerykanin zwyciężył po godzinie i pięćdziesięciu pięciu minutach rywalizacji.

Szlagierem środowych spotkań Estoril Open miał być pojedynek mistrza tego turnieju z 2003 roku Nikołaja Dawydienki oraz triumfatora z 2001 roku Juana Carlosa Ferrero. Tenisiści ci zagrali ze sobą po raz czwarty, ale pierwszy od przeszło czterech lat. Drugie zwycięstwo w ich wspólnych pojedynkach odniósł 27-letni Rosjanin. Rozstawiony z numerem dwa mieszkaniec Wołgogradu wykorzystał w tym pojedynku cztery z siedmiu break pointów i raz tracąc własne podanie, triumfował 7:5, 6:2.

Ćwierćfinałowym rywalem Dawydienki będzie rozstawiony z numerem sześć Mardy Fish. Amerykanin pokonał dziś Ivana Navarro 2:6, 6:1, 6:4.

Do sporej niespodzianki doszło dziś w wewnątrzhiszpańskim pojedynku. Sklasyfikowany na 69. miejscu w rankingu ATP Oscar Hernandez pokonał czternastą rakietę świata – Davida Ferrera 6:2, 6:4. Dla pochodzącego z wyspy Java tenisisty to trzeci występ w Estoril, w 2002 oraz 2003 roku odpadał tu już w pierwszej rundzie.