Polak wykorzystał nieoczekiwaną szansę

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Łukasz Kubot przegrał dziś spotkanie trzeciej rundy eliminacji z Dominikiem Hrbatym, ale mimo to wystąpi w turnieju głównym w Belgradzie. Wszystko za sprawą rezygnacji Steve’a Darcisa. Belg zwolnił miejsce w drabince, tłumacząc się kontuzją ramienia. Późnym popołudniem nasz zawodnik ponownie stawił się na korcie i w pierwszej rundzie pokonał reprezentanta gospodarzy, Arsenije Zlatanovicia 6:3, 7:5.

Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści minut. W pierwszym secie Kubot trzykrotnie przełamał podanie przeciwnika, tracąc jednego własnego gema serwisowego. Jego serbski rywal miał problemy zwłaszcza ze swoim drugim podaniem. Partia zakończyła się wynikiem 6:3. Oklaskiwany przez publiczność Zlatanović zmobilizował się jeszcze w drugim secie. Jednak lepszy finisz odnotował faworyzowany Polak, który zdobył przełamanie, unikając tie-breaka i ustalając wynik na 7:5. W drugiej rundzie czeka go potyczka z rozstawionym z numerem trzy Igorem Andriejewem. Rosjanin w pierwszej rundzie miał wolny los.

W meczach eliminacyjnych w Belgradzie Kubot pokonał Mathieu Moncourta i Walerego Rudniewa, a dziś uległ Dominikowi Hrbatemu. Polak wystąpi również w konkurencji deblowej, gdzie razem z Olivierem Marachem rozstawieni są z numerem dwa.

Łukasz Kubot (Polska, LL) – Arsenije Zlatanović (Serbia, WC) 6:3, 7:5