Dwa sety do zera i Kubot pokonany

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Bardzo dziwny przebieg miało spotkanie trzeciej rundy eliminacji turnieju w Belgradzie pomiędzy Łukaszem Kubotem a Dominikiem Hrbatym. Ostatecznie Polak przegrał z rozstawionym z numerem siedem Słowakiem 6:7(1), 6:0, 0:6.

Mecz o miejsce w drabince głównej pierwszej edycji Serbia Open miał się odbyć wczoraj. W poniedziałek jednak miasto Djokovicia nawiedziły opady deszczu, które uniemożliwiły rozegranie kilku spotkań. W sumie wyłoniono jedynie trzech kwalifikantów i rozpoczęto jeden mecz singlowy, przerwany potem przy stanie 5:5 w trzecim secie. Kubot i Hrbaty wyszli dziś na ziemny kort obiektu akademii tenisowej jako pierwsi.

Ich konfrontacja trwała dwie godziny z siedmioma minutami i obfitowała w zwroty akcji. W pierwszej odsłonie panowie wygrali tyle samo gemów, choć z podaniem zdecydowanie lepiej radził sobie Polak. On też miał dziesięć możliwości break pointowych, z których wykorzystał jedną. O losach tej partii zdecydował tie-break, bezwzględnie wygrany przez Słowaka 7-1. W drugim secie niespodziewanie całkowita inicjatywa należała do Kubota. Tenisista z Bolesławca trzykrotnie przełamał Hrbatego, nie pozwalając mu w sumie na zdobycie żadnego gema. Niestety, rewanż za tak wysoką porażkę w secie nastąpił bardzo szybko, bo… już w następnej odsłonie. I w tej najważniejszej rozgrywce to zawodnik słowacki zdobył sześć gemów z trzema przełamaniami podania serwisu Kubota.

Wszyscy kwalifikanci jeszcze raz stawią się dzisiaj na kortach, aby rozegrać pojedynki pierwszej rundy. Wczorajsze problemy z aurą spowodowały, że na wtorek zaplanowano w sumie jedenaście meczów singla i cztery debla. Najwyżej notowani tenisiści, którzy dziś rozpoczną swój udział w zawodach, to Viktor Troicki i Ivan Ljubicić. Łukasz Kubot i Olivier Marach w konkurencji deblowej rozstawieni są z numerem drugim.

Według wczorajszych notowań rankingu ATP Łukasz Kubot zajmuje 179. miejsce. W tym roku zdecydowanie lepiej poczyna sobie w grze podwójnej niż w pojedynczej. W indywidualnych występach tylko raz przeszedł fazę eliminacji (w Costa do Sauipe), dochodząc potem do drugiej rundy turnieju głównego.

Trzecia runda eliminacji:
Dominik Hrbaty (Słowacja, 7) – Łukasz Kubot (Polska) 7:6(1), 0:6, 6:0

W Tenisklubie możesz zobaczyć:
– wczorajsze rezultaty z Belgradu
– plan wtorkowych rozgrywek
– wszystkie wyniki Polaków w tym tygodniu (dziś swoje mecze w Rzymie grają Klaudia Jans, Alicja Rosolska i Agnieszka Radwańska)