Problemy Nalbandiana

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/atptennis.com, foto: AFP

Już w pierwszej rundzie turnieju Estoril Open doszło do sporej niespodzianki. Rozstawiony z numerem pięć David Nalbandian przegrał z Paulem Capdevillą 2:6, 2:6. Co prawda w dwóch setach swój mecz wygrał główny faworyt zmagań Gilles Simon, jednak triumf ten wcale nie przyszedł mu łatwo. Wśród pań nie doszło do większych niespodzianek. Ozdobą dnia było starcie najwyżej rozstawionej w turnieju Ivety Benesovej z Neuzą Silvą. Czeszka zwyciężyła po ponad dwóch i pół godzinie walki 6:4, 5:7, 6:4.

Występ w Estoril miał być dla Davida Nalbandiana ważnym egzaminem po kontuzji nadgarstka, której nabawił się jedenaście dnia temu w Barcelonie. Próba ta wyszła dla Argentyńczyka wyjątkowo nieudanie. Pochodzący z Cordoby tenisista miał ogromne problemy z serwisem, trafił pierwszym podaniem tylko trzydzieści siedem procent piłek i pięciokrotnie został przełamany. Mecz trwał zaledwie pięćdziesiąt trzy minuty.

„Lubię ten turniej i jestem bardzo nieszczęśliwy, że nie mogłem pokazać swojego najlepszego tenisa. Dzisiaj nie poruszałem się dobrze i w ogóle nie mogłem odnaleźć mojego rytmu. Kontuzja wciąż mi dokucza. Musze dalej pracować, żeby było coraz lepiej” – przyznał po meczu David Nalbandian.

Niełatwy egzamin w pierwszej rundzie w Estoril zdał dziś Gilles Simon. Rozstawiony z numerem jeden Francuz wygrał z Robertem Kedrickiem w godzinę oraz trzydzieści trzy minuty 6:3, 7:6(7). 29-letni Amerykanin w tie breaku drugiego seta prowadził już 4:1, a przy stanie 6:5 i setbolu zatrzymał grę, gdyż wydawało mu się, że piłka uderzona przez Simona jest autowa. Sędzia orzekł jednak, że piłka była dobra, a chwile później było już po meczu.

Zmagania w portugalskim kurorcie rozpoczęły dziś panie. W najciekawszym spotkaniu Iveta Benesova pokonała Neuzę Silvę 6:4, 5:7, 6:4. W całym spotkaniu najwyżej rozstawiona w imprezie Czeszka wykorzystała osiem z czternastu szans na breaka, samej tracąc siedmiokrotnie własne podanie. Był to trzeci mecz obu tenisistek i trzecie zwycięstwo Benesovej. Ich ostatni pojedynek miał miejsce równo rok temu, również w Estoril. Wówczas Czeszka gładka zwyciężyła 6:2, 6:0.