Kolejny przegrany ćwierćfinał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie zdołali awansować do półfinału turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Polscy debliści przegrali dziś z Maheshem Bhupathim oraz Markiem Knowlesem 3:6, 4:6.

Fyrstenberg i Matkowski pozostają w tym roku wciąż z tylko jednym półfinałem turnieju ATP, który udało im się osiągnąć w pierwszej połowie stycznia, w Sydney. Od tego momentu nasi debliści trzykrotnie osiągali ćwierćfinał zmagań, ale za każdym razem ponosili w nim porażkę. Dziś dołożyli czwarty przegrany mecz na tym etapie rozgrywek.

Przeszkodą nie do przejścia okazali się tym razem rozstawieni z numerem cztery Bhupathi i Knowles. W spotkaniu tym Polacy tylko raz zdołali przełamać serwis rywali, a sami stracili trzykrotnie własne podanie. Mecz trwał pięćdziesiąt dziewięć minut. Był to trzeci pojedynek obu duetów i drugie zwycięstwo hindusko-bahamskiej pary.

Fyrstenberg i Matkowski po raz trzeci występują w stolicy Włoch. Przed rokiem również osiągnęli ćwierćfinał, zaś w swoim debiucie w 2006 roku odpadli w drugiej rundzie. W tegorocznej edycji imprezy Polacy na pierwszym etapie rozgrywek mieli „wolny los”, a w drugim pokonali Juliena Benneteau oraz Jo-Wilfrieda Tsongę 7:5, 6:3.

Wynik ćwierćfinału:
M. Bhupathi, M. Knowles (Indie, Bahama, 4) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 6) 6:3, 6:4