Ula nie sprostała Li i żegna Miami

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Niestety, przygoda Urszuli Radwańskiej w Miami dobiegła końca. Dziś w godzinach popołudniowych druga rakieta naszego kraju przegrała z reprezentantką Chin, Na Li 4:6, 7:5, 1:6. Polka nie startuje w deblowej konkurencji Sony Ericsson Open, tym samym żegna się z ciepłą Florydą.

Spotkanie chińsko – polskie trwało dwie godziny i osiem minut i fragmentami było bardzo zacięte. W pierwszym secie tylko trzy gemy wygrały tenisistki po swoim podaniu. Pech Radwańskiej polegał na tym, że sztuka ta częściej udawała się Li. Tym samym Azjatka objęła prowadzenie 1:0 w meczu po dziesięciu gemach. W drugiej odsłonie nie brakowało emocji, jednak tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Polki, która trzykrotnie przełamała podanie rywalki. Trzecia partia była jednak popisem tenisistki chińskiej, która wygrała dwa gemy przy podaniu Urszuli, nie dając jej ani jednego break pointa. Tym samym to ona zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie zmagań Sony Ericsson Open.

Młodsza z sióstr Radwańskich udział w turnieju głównym zapewniła sobie dzięki dwóm zwycięskim meczom eliminacyjnym. Po dobrym występie w Miami po raz pierwszy w karierze została sklasyfikowana w czołowej setce rankingu WTA, na 83. miejscu.

W Sony Ericsson Open gra również jedenasta w tej klasyfikacji Agnieszka Radwańska. Polka w turnieju singlowym jest rozstawiona z numerem dziesięć, a w deblowym partneruje Węgierce Agnes Szavay.

Na Li (Chiny) – Urszula Radwańska (Polska) 6:4, 5:7, 6:1