Przerwana seria zwycięstw Robredo

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Tommy Robredo po dwunastu kolejnych wygranych spotkaniach na kortach ziemnych w końcu znalazł pogromcę. Okazał się nim Jose Acasuso, który w ćwierćfinale turnieju w Acapulco zwyciężył 7:5, 6:2. W najlepszej czwórce imprezy znaleźli się ponadto Gael Monfils, Nicolas Almagro oraz Martin Vassallo Arguello.

Robredo w ostatnich dwóch tygodniach wygrywał turnieje w Costa do Sauipe oraz w Buenos Aires. Co ciekawe w półfinałach obu tych zmagań w dwóch setach wygrywał z Jose Acasuso. Tym razem górą był jednak 26-letni Argentyńczyk. W całym spotkaniu Acasuso znakomicie serwował, przy swoim podaniu przegrywając łącznie osiemnaście piłek. Robredo szanse na breaka miał jedną, ale nie zdołał jej wykorzystać. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia siedem minut.

O awans do półfinału Argentyńczyk zagra z rozstawionym z numerem dwa Gaelem Monfilsem. Francuz po raz kolejny był zmuszony grać w Acapulco trzy sety, tym razem jednak decydująca partia nie został dograna. Przy stanie 1:4 Leonardo Mayer poddał mecz ze względu na dokuczające mu skurcze.

Co raz pewniej w tym roku na kortach ziemnych radzi sobie Nicolas Almagro, który w Acapulco broni tytułu. Pochodzący z Murcji tenisista w godzinę i trzynaście minut pokonał swojego rodaka Daniela Gimeno-Travera 6:2, 7:6(2). Almagro miał w tym meczu stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (2 na 2), a rywalowi nie dał nawet jednej szansy na przełamanie.

„To był mój najlepszy mecz w tym tygodniu. Solidnie grałem z głębi kortu i to było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu” – ocenił swój ćwierćfinałowy występ Hiszpan.

O awans do finału Nicolas Alamgro zagra z Martinem Vassallo Arguello. Argentyńczyk pokonał w ćwierćfinale ostatniego z kwalifikantów pozostającego w rywalizacji – Daniela Koellerera 6:3, 7:6(6).

Wyniki ćwierćfinałów:
Martin Vassallo Arguello (Argentyna) – Daniel Koellerer (Austria, Q) 6:3, 7:6(6)
Gael Monfils (Francja, 2) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:3, 6:7(4), 4:1 i krecz
Jose Acasuso (Argentyna, 5) – Tommy Robredo (Hiszpania, 3) 7:5, 6:2
Nicolas Almagro (Hiszpania, 4) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 6:2, 7:6(2)