Dwie wpadki w Delray Beach

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

W dolnej połówce singlowej drabinki w Delray Beach nie ma już rozstawionych tenisistów. Wczoraj zachwycił nas Yen – Hsun Lu, pokonując Lleytona Hewitta. Dziś ten sam zawodnik przegrał ze Stefanem Koubkiem 4:6, 3:6. Porażkę odnotował także Sam Querrey, a jego pogromcą okazał się Christophe Rochus.

Reprezentant Belgii poradził sobie z faworyzowanym Amerykaninem w niecałą godzinę! Sam Querrey, potencjalny kandydat do finału w Delray Beach, zupełnie nie przypominał tenisisty rozstawionego z numerem dwa. W pierwszej partii nawiązał walkę z Rochusem, ale stracił dwa swoje gemy serwisowe i w konsekwencji całego seta. Christophe grał niczym natchniony, zdobywając jedenaście z trzynastu ostatnich gemów tego meczu. Wynik: 6:4, 6:1. W poprzednim tygodniu obydwaj zawodnicy odpadli w ćwierćfinałach w Memphis. Rochus spotka się teraz ze Stefanem Koubkiem.

Austriak zamknął dalszą drogę w turnieju Yen – Hsun Lu. Tajwańczyk nie grał już tak, jak wczoraj w konfrontacji z Hewittem. Zmarnował cztery break pointy, trzykrotnie pozwolił się przełamać i po swoim drugim podaniu wygrywał zaledwie połowę punktów. Mecz zakończył się po godzinie i ośmiu minutach. Stefan Koubek po raz pierwszy w tym sezonie awansował do ćwierćfinału turnieju ATP. Tydzień temu w Memphis przegrał w drugiej rundzie z późniejszym finalistą, Radkiem Stepankiem.

Stawkę czterech ćwierćfinalistów uzupełnili Guillermo Garcia – Lopez i Jewgienij Korolew. Tym samym w dolnej połówce drabinki już w ćwierćfinałach brakuje zawodników amerykańskich. Dziś w nocy czasu polskiego ośmiu panów zawalczy o kolejne cztery miejsca w jednej czwartej finału. Gospodarze mają tam dwóch swoich reprezentantów, Mardy’ego Fisha i Vincenta Spadeę, ale stoczą oni między sobą bratobójczy pojedynek i tylko jeden z nich przejdzie do dalszej fazy rywalizacji.

Christophe Rochus (Belgia) – Sam Querrey (Stany Zjednoczone, WC, 2) 6:4, 6:1
Stefan Koubek (Austria) – Yen – Hsun Lu (Tajwan, 8) 6:4, 6:3