Argentyński czwartek w Buenos Aires

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Aż sześciu z ośmiu tenisistów, którzy w czwartek rozegrali swoje mecze drugiej rundy turnieju w Buenos Aires, było reprezentantami Argentyny. Trzech z nich zapewniło sobie awans do ćwierćfinału.

Pewno zwycięstwo odniósł w czwartek rozstawiony z numerem pięć Jose Acasusuo. Druga rakieta Argentyny w godzinę i czterdzieści siedem minut wygrała z Fabio Fogninim 6:4, 6:4. O losach obu setów decydował tylko jeden break. Mieszkający w Buenos Aires Acasuso wykorzystał w tym meczu dwie z siedmiu szans na przełamanie i obronił oba break pointy, do których doprowadził jego rywal.

To był wyrównany mecz, o losach którego decydowało kilka punktów. W dwóch gemach, w których zdobyłem przełamanie, on popełnił kilka błędów, co bardzo mi pomogło”- przyznał po meczu Acasusuo, który zagra w ćwierćfinale z Oscarem Hernandezem. Hiszpan był w środę jedynym tenisistom spoza Argentyny, który wygrał swój mecz singlowy. Pokonał on Diego Junqueirę 3:6, 7:6(5), 6:0.

Znakomicie w Copa Telmex spisuje się kwalifikant Maximo Gonzalez. W pierwszej rundzie pokonał on rozstawionego z numerem cztery Carlosa Moyę, a w czwartek był najszybszym zwycięzcą meczu. Gonzalez w sześćdziesiąt pięć minut pokonał swojego rodaka Briana Dabula 6:3, 6:1. W całym spotkaniu argentyński kwalifikant przegrał tylko pięć piłek w swoich gemach serwisowych.

108. w rankingu ATP Gonzalez w ćwierćfinale zagra z Juanem Monaco, który dwa lata temu wygrał cały turnieju w Buenos Aires. W drugiej rundzie Monaco pokonał Martina Vassallo Arguello 6:4, 2:6, 6:2.

To był ciężki mecz,” stwierdził Monaco. „Warunki atmosferyczne sprawiły, że był trudny dla nas obu. Było naprawdę gorąco i cieszę się, że zdołałem utrzymać mój wysoki poziom gry do końca meczu.