Janowicz w turnieju głównym!

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Jerzy Janowicz pokonał Matwe Middelkoopa 6:4, 6:2 w trzeciej rundzie eliminacji turnieju w Marsylii i tym samym zajął jedno z miejsc w drabince głównej singla Open 13.

Zwycięstwo nad holenderskim przeciwnikiem zajęło Polakowi godzinę i dwie minuty. W pierwszej odsłonie łodzianin zdobył jedno przełamanie, ani razu nie znajdując się w sytuacji zagrożenia gema serwisowego. W drugim secie przewaga naszego reprezentanta była jeszcze wyraźniejsza, Polak stracił dwa gemy, w tym jeden przy własnym podaniu. W sumie Janowicz zaserwował jedenaście asów. W turnieju głównym zagra z jednym z następujących zawodników: Mischą Zverevem (Niemcy), Simone Bolellim (Włochy), Andreasem Seppim (Włochy), Michaelem Llodrą (Francja) lub Rainierem Schuettlerem (Niemcy).

Po raz ostatni Jerzy Janowicz wystąpił w drabince głównej turnieju ATP w lipcu 2008 w Warszawie. Polak przegrał mecz pierwszej rundy w dwóch setach z Juanem Monaco z Argentyny. W tym sezonie grał w ćwierćfinałach challengerów w Niemczech, przegrywając z Danielem Lustigiem i Rubenem Bemelmansem.