Zwycięstwa rozstawionych

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Bez niespodzianek minął czwarty dzień turnieju PTT Pattaya Open. Do ćwierćfinału awansowały wszystkie tenisistki rozstawione, które dziś wyszły na kort, a wśród nich Wiera Zwonariowa (nr 1) oraz Caroline Wozniacki (nr 2). W rywalizacji nie pozostała już natomiast żadna kwalifikantka.

Jedyna tenisistka z czołowej dziesiątki rankingu grająca w Tajlandii Wiera Zwonariowa w godzinę oraz czterdzieści minut pokonała Jarosławę Szwedową. 21-letniej reprezentantce Kazachstanu nie udało się wywalczyć w tym pojedynku ani jednego przełamania, chociaż miała ku temu sześć okazji. Piąta na świecie Rosjanka za każdym razem skutecznie się broniła, a sama wykorzystała dwa z czterech break pointów. W ćwierćfinale Zwonariowa zagra z reprezentantką Chin Shuai Peng (nr 5).

Wyjątkowo trudną przeprawę miała dziś turniejowa „dwójką” – Caroline Wozniacki. Dunka, polskiego pochodzenia, przegrała pierwszego seta z Ksenią Perwak w tie breaku. W drugim secie Wozniacki dużo skutecznie rozgrywała swoje gemy serwisowe i oddała rywalce tylko dwa gemy (w tym jeden przy swoim podaniu). W decydującej odsłonie tenisistki rozegrały zaledwie trzy gemy, wszystkie zapisał na swoje konto Dunka. Następnie Rosjanka skreczowała. Tenisistki rywalizowały przez dwie godziny oraz dziewięć minut.

Pierwszy raz od stycznia 2008 roku do ćwierćfinału turnieju WTA awansowała Sania Mirza. Hinduska w pierwszej rundzie zawodów w Pattay’i pokonała, grającą z „dziką kartą” reprezentantkę gospodarzy Noppawan Lertcheewakarn, a dziś okazała się lepsze od rosyjskie kwalifikantki Wialij Diaczenko. Mecz zakończył się po sześćdziesięciu jeden minutach rezultatem 6:4, 6:0.

W najlepszej ósemce turnieju znalazła się jedna tenisistka z Tajlandii. Rozstawiona z numerem sześć Tamarine Tanasugarn pokonała w drugiej rundzie Portugalkę Neuzę Silvę 6:3, 6:2. Faworytka gospodarzy w Pattay Open gra już po raz szesnasty. Najlepszy wynik osiągnęła tu w 1996 roku, przegrywając dopiero w finale z Ruxandrą Dragomir. W ubiegłym sezonie Tanasugarn nie sprostała późniejszej triumfatorce całej imprezy, Agnieszce Radwańskiej.