Ferrer przetrwał pierwszy mecz

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Po powrocie z Republiki Południowej Afryki do Europy David Ferrer miał mnóstwo problemów z pokonaniem Jurgena Melzera. Ostatecznie jednak to Hiszpan awansował do drugiej rundy wynikiem 3:6, 7:6(4), 7:5. W innym spotkaniu doszło do sporej niespodzianki – siedemnastolatek z Bułgarii, Grigor Dimitrow, wygrał pierwszy pojedynek w karierze, a pokonanym okazał się Tomas Berdych. Dla nas wydarzeniem dnia w Rotterdamie jest oczywiście awans Marcina Matkowskiego i Igora Andriejewa do ćwierćfinału gry podwójnej.

David Ferrer i Jurgen Melzer spędzili na korcie dwie godziny i siedemnaście minut. Rozstawiony z numerem sześć Hiszpan zaskakująco słabo radził sobie ze swoim podaniem, pozwalając się dwukrotnie przełamać przeciwnikowi z Austrii. Melzer wygrał pierwszą odsłonę do trzech. W drugiej walka była wyrównana, doszło w sumie do czterech breaków i tie-breaka. Tam Ferrer zdołał obronić się przed zaskakującą porażką. W ostatnim momencie trzeciego seta zdobył przełamanie, które zdecydowało o losach meczu. W drugiej rundzie zagra z Michaiłem Jużnym. Rodak Rafaela Nadala jeszcze nigdy nie przegrał z Jurgenem Melzerem, choć dotąd grali ze sobą trzykrotnie.

Bohaterem dnia w Rotterdamie został Grigor Dimitrow. Siedemnastolatek urodzony w Haskowie wywalczył sobie prawo gry w drugiej rundzie z Rafaelem Nadalem. W tym celu pokonał 23. zawodnika rankingu ATP, Tomasa Berdycha 4:6, 6:3, 6:4. Panowie grali przez dwie godziny i siedem minut. Bułgar zaserwował dziesięć asów i obronił dziewięć z dziesięciu break pointów. To jest pierwszy wygrany mecz w głównej drabince turnieju ATP. Dimitrow znany jest doskonale w rozgrywkach juniorskich. W minionym sezonie wygrał w tej kategorii wielkoszlemowe Wimbledon i US Open i klasyfikowany był na trzecim miejscu światowej listy tenisistów do lat osiemnastu.

Po wczorajszej porażce deblowej dziś Andy Murray nie miał problemów z wyeliminowaniem Ivana Ljubicicia 6:3, 6:2. Brytyjczyk od początku do końca kontrolował przebieg spotkania, zapisując na swoim koncie najważniejsze punkty. Obydwaj tenisiści zaserwowali po siedem asów, ale podanie nie było mocną stroną wysokiego Chorwata – jego szkocki rywal zdołał zdobyć cztery przełamania. Murray zagra w drugiej rundzie z Andreasem Seppim.

Do kolejnej fazy zawodów awansował też Gael Monfils. Rywal rozstawionego z numerem pięć Francuza, Stephane Bohli ze Szwajcarii, skreczował w drugim secie ich pojedynku. Przyczyną decyzji kwalifikanta była kontuzja kolana. Monfils w drugiej rundzie trafia na zwycięzcę spotkania pomiędzy broniącym tytułu Michaelem Llodrą a Ivo Karloviciem.

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) – Ivan Ljubicić (Chorwacja) 6:3, 6:2
Gael Monfils (Francja, 5) – Stephane Bohli (Szwajcaria, Q) 6:4, 1:0 i krecz Bohli (kontuzja kolana)
David Ferrer (Hiszpania, 6) – Jurgen Melzer (Austria) 3:6, 7:6(4), 7:5
Grigor Dimitrow (Bułgaria, WC) – Tomas Berdych (Czechy) 4:6, 6:3, 6:4

Sprawdź komplet wyników z Rotterdamu oraz wyniki Polaków w tym tygodniu!