Błyskawiczny faworyt

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo odniósł Fernando Gonazlez w półfinale turnieju Movistar Open. Grający przed własną publicznością Chilijczyk pokonał Juana Monaco (nr 5) 6:0, 6:2. W najlepszej czwórce imprezy znaleźli się również Tommy Robredo (nr 2), Jose Acasuso (nr 4) oraz kwalifikant z Urugwaju – Pablo Cuevas.

Fernando Gonzalez broni w Vina Del Mar tytułu, a w całej swojej karierze wygrywał tu już trzy razy. Chilijczyk jest na najlepszej drodze po swój czwarty tytuł. W ćwierćfinale potrzebował zaledwie pięćdziesięciu ośmiu minut, by uporać się ze argentyńskim specjalistą od gry na czerwonej mączce, Juanem Monaco. W pojedynku tym Gonzalez wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów, a przy własnym podaniu przegrał łącznie zaledwie osiem punktów. Juan Monaco i Fernando Gonzalez w ubiegłym roku mieli się spotkać w finale turnieju Movistar Open, jednak Argentyńczyk musiał ten mecz oddać walkowerem, gdyż dzień wcześniej w meczu deblowym skręcił kostkę.

Półfinałowym rywalem turniejowej jedynki będzie Pablo Cuevas, z którym Gonzalez grał na tym etapie rozgrywek w Vina Del Mar również rok temu. Urugwajczyk, który do turnieju głównego przedzierał się przez eliminację, wyeliminował w ćwierćfinale innego reprezentanta gospodarzy – Paula Capdeville.

Dalej gra również drugi z faworytów imprezy, Tommy Robredo. Mecz Hiszpana z Juanem Ignacio Chelą rozpoczął się w sposób bardzo zaskakujący. Argentyńczyk, grający swój pierwszy swój turniej od ubiegłorocznego Roland Garros, wygrał pierwszego seta do zera. W dwóch kolejnych partiach rozstawionych z dwójką Robredo poprawił jednak znacznie swój serwis i każdą z nich wygrał przewagą jednego breaka. Tenisiści rywalizowali przez dwie godziny oraz dziewięć minut.

Robredo w Vina Del Mar gra dopiero po raz drugi. W 2001 roku przegrał w pierwszej rundzie z Fernando Gonzalezem. O awans do swojego pierwszego finału Movistar Open Hiszpan zagra z Jose Acasuso. Rozstawiony z numerem cztery Argentyńczyk pokonał swojego rodaka, „lucky loosera” Sebastiana Decuod 6:4, 6:2.