Federer zagra o mistrzostwo w Melbourne

/ Anna Wilma , źródło: eurosport.yahoo.com, foto:

Roger Federer awansował do finału pokazowej imprezy Kooyong Classic, rozgrywanej w Melbourne. Dziś okazał się lepszy od Fernando Verdasco. Drugiego finalistę zawodów wyłoni pojedynek pomiędzy Stanislasem Wawrinką a Fernando Gonzalezem.

Szwajcarski wicelider rankingu nie miał łatwej przeprawy z hiszpańskim chłopakiem Any Ivanović. Verdasco przegrał dopiero po tie-breaku trzeciego seta 3:6, 6:3, 6:7. W pierwszym secie Federer nie miał większych problemów z udowodnieniem mniej utytułowanemu koledze, kto jest faworytem w Melbourne. Jednak w drugiej odsłonie Hiszpan ruszył do ataku i wyrównał stan pojedynku. Roger zakończył mecz w trzynastym gemie trzeciego seta, ale stwierdził, że tak podoba mu się atmosfera imprezy, że mógłby grać jeszcze dłużej niż dwie godziny i czternaście minut.

Jeżeli trenuję, to po dwie, trzy godziny – powiedział zwycięzca tego meczu. – W tym tygodniu zagram wystarczająco dużo tenisa. Ale to dobrze być na korcie i rywalizować.

Sytuacja w Kooyong Classic jest o tyle ciekawa, że w finale zobaczymy albo potyczkę dwóch najlepszych tenisistów ze Szwajcarii, albo powtórkę finału Australian Open 2006, w którym Roger Federer zmierzył się z Marcosem Baghdatisem.

W dzisiejszych spotkaniach Marcos Baghdatis ograł Ivana Ljubicicia, a Marin Cilić Carlosa Moyę.