Kontuzja obrońcy tytułu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Po wczorajszych długich, trzysetowych meczach dziś rozstawieni tenisiści mieli łatwiejszą przeprawę. Wszystkie ćwierćfinały Heineken Open w Auckland zakończyły się w dwóch partiach. David Ferrer do najlepszej czwórki awansował bez gry, bowiem broniący tytułu Philipp Kohlscreiber nie wyszedł na kort z powodu kontuzji prawego ramienia.

Najwyżej rozstawiony Juan Martin Del Potro nie miał problemów z pokonaniem Viktora Troickiego. 20-letni Argentyńczyk potrzebował godziny i dwudziestu minut, aby wyeliminować sklasyfikowanego na 53. miejscu rankingu ATP Serba. Del Potro był lepszy od swojego rywala w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Zanotował 72% trafionego pierwszego podania i tyleż samo procent punktów wygranych po nim. Troicki nie najlepiej radził sobie z serwisem. Miał kłopoty z celnością, a jego podania, tak czy siak, nie robiły na Argentyńczyku większego wrażenia. W pierwszej partii Del Potro obronił wszystkie trzy break pointy, a sam wykorzystał jedną okazję i zwyciężył 6:3. W drugiej było już łatwiej. Co prawda raz został przełamany, ale odpowiedział trzema breakami i wygrał 6:2. O finał zagra z turniejową „trójką” Robinem Soderlingiem.

Sam Querrey pokonał w ćwierćfinale rozstawionego z czwórką Nicolasa Almagro. Swój sukces Amerykanin zawdzięcza głównie fantastycznemu serwisowi, który niezwykle ułatwiał mu grę. Hiszpan zupełnie nie potrafił znaleźć recepty na podanie rywala. 21-latek urodzony w San Francisco zanotował aż 10 asów i przegrał tylko cztery punkty po pierwszym serwisie, nie dając przeciwnikowi żadnej okazji na breaka. Bezradny Almagro niewiele mógł zrobić. W swoim repertuarze nie miał zagrań, które zaskakiwałyby i wytrącały z uderzenia Querreya. Czterokrotnie został przełamany i w godzinę i trzy minuty przegrał 3:6, 2:6. Półfinałowym rywalem Amerykanina będzie David Ferrer.