Bezbłędni rozstawieni

/ Tomasz Krasoń , źródło: atptennis.com, foto: Getty Images

Wszyscy rozstawieni tenisiści, którzy w czwartek rozgrywali swoje mecze podczas turnieju IF Stockholm Open (pula nagród 713 tysięcy euro) awansowali do ćwierćfinału. Bardzo szybko ze swoimi rywalami uporali się David Nalbandian (nr 1) oraz Robin Soderling (nr 4). Dalej gra także Mario Ancić (nr 2).

Najwyżej rozstawiony w imprezie David Nalbandian nie dał żadnych szans Joachimowi Johanssonowi. Przy własnym podaniu stracił zaledwie 5 punktów i wykorzystał 3 z 4 szans na przełamanie rywala. Spotkanie trwało 56 minut i zakończyło się wynikiem 6:3, 6:2. 26-letni Argentyńczyk awansował do ćwierćfinału imprezy ATP po raz pierwszy od czerwca tego roku, gdy znalazł się w najlepszej czwórce w Queen’s Clubie. Kolejnym rywalem Nalbandiana będzie Hiszpan Albert Montanes, który wyeliminował kwalifikanta ze Szwajcarii Georga Bastla.

Jedynym reprezentantem gospodarzy, który pozostał w imprezie, jest Robin Soderling. 24-letni Szwed wygrał w ostatnim spotkaniu dnia z „lucky looserem” z Argentyny, Juanem Monaco. Rozstawiony z „czwórką” tenisista z Tibro odnotował w całym meczu 11 asów, a przy swoim podaniu przegrał zaledwie 4 punkty. Swojego rówieśnika z Argentyny przełamał trzykrotnie i w konsekwencji triumfował 6:3, 6:3 po 66 minutach gry.

W czwartek zwycięstwo odniósł także Mario Ancić. Notowany niegdyś na 7. pozycji w rankingu ATP tenisista pokonał Belga Steve’a Darcisa 7:6(4), 6:4. Obaj zawodnicy bardzo pewnie serwowali. Przełamanie na korzyść 24-letniego Chorwata w drugiej partii było jedynym breakiem w meczu. Dla rozstawionego z „dwójką” Ancicia jest to piąty ćwierćfinał imprezy ATP w tym sezonie. W drugiej połowie roku Chorwat musiał pauzować z powodu nawrotu mononukleozy.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnili Jarkko Nieminen – lepszy od Arnauld Clementa – oraz Kei Nishikori. 18-letni Japończyk pokonał 6:1, 1:6, 7:5 doświadczonego Słowaka Dominika Hrbatego.