Atak Djokovicia rozpoczęty

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: Getty Images

Novak Djoković awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Bangkoku, pokonując w sześćdziesiąt sześć minut Simona Stadlera. Najwyżej rozstawionym tenisistą, który pożegnał się dzisiaj z zawodami, został Jarkko Nieminen. Fin, który wczoraj ograł młodszego z braci Djokoviciów, nie sprostał Nicolasowi Mahut.

Najlepszy spośród serbskich tenisistów, Djoković, wygrał mecz o wejście do grona ośmiu najlepszych uczestników Thailand Open wynikiem 6:1, 6:3. Aktualny mistrz Australian Open od początku kontrolował przebieg spotkania. Poradził sobie też z problemami na początku drugiej partii, kiedy przegrywał 0:2. Trzeci zawodnik na liście ATP jest głównym faworytem imprezy w Bangkoku. W tym roku wygrał trzy z pięciu meczów finałowych, w jakich uczestniczył, w tym najważniejszy w styczniu w Melbourne. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Robin Soderling.

Rozstawiony z numerem szóstym Szwed zaprezentował jedenaście asów w meczu z Teimurazem Gabaszwilim, który zakończył się wynikiem 6:1, 6:3. Do odniesienia zwycięstwa Soderling potrzebował zaledwie czterdziestu dziewięciu minut. Soderling wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie z Bangkoku, czyli ćwierćfinał z roku 2004. Wówczas przegrał z Rogerem Federerem. Jego najważniejsze wyniki w tym sezonie to finały w Rotterdamie i Memphis.

Tymczasem Nicolas Mahut dokonał rzeczy niecodzienniej, po raz pierwszy od 2003 roku wygrywając z wyżej notowanym Jarkko Nieminenem. Francuz triumfował 6:4, 3:6, 6:3 i osiągnął swój pierwszy półfinał turniejowy od lutego 2008, gdy doszedł do najlepszej ósemki w Marsylii.

Mahut spotka się teraz z Tomasem Berdychem, rozstawionym z numerem trzecim. Narzeczony Lucie Safarovej wyeliminował z zawodów Simone Bolelliego 7:5, 6:1. 23-letni Czech zadebiutował w turnieju w Bangkoku rok temu, awansując do półfinału. Po raz czwarty w tym sezonie udało mu się przejść do fazy ćwierćfinałowej.

W dzisiejszych meczach zwycięstwa odnieśli również Philipp Petzschner i Jurgen Mezler.

Novak Djoković (Serbia, 1) – Simon Stadler (Niemcy, Q) 6:1, 6:3
Tomas Berdych (Czechy, 3) – Simone Bolelli (Włochy) 7:5, 6:1
Nicolas Mahut (Francja)  – Jarkko Nieminen (Finlandia, 5) 6:4, 3:6, 6:3
Robin Soderling (Szwecja, 6) – Teimuraz Gabaszwili (Rosja) 6:1, 6:3