Pierwszy rozstawiony przegrywa w Bukareszcie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Potito Starace awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Bukareszcie. 27-letni Włoch wyeliminował jedynego rozstawionego zawodnika, który w poniedziałek przystąpił do rywalizacji w imprezie BCR Open Romania (z pulą nagród 370 tysięcy dolarów), Marcela Granollersa z Hiszpanii. Po zaciętych trzysetowych spotkaniach awans zapewnili sobie także Denis Gremelmayr oraz Florent Serra.

81 minut trwało spotkanie Potito Starace z Hiszpanem Marcelem Granollersem. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść 27-letniego mieszkańca Cervinary. Druga partia była nieco bardziej wyrównana i rozstawiony z „siódemką” Granollers wywalczył cztery gemy. Potito Starace dzięki wysokiej skuteczności pierwszego podania (76 procent) odniósł drugie w karierze zwycięstwo nad 22-letnim Hiszpanem.

Kolejnym rywalem Włocha będzie Francuz Florent Serra. Pochodzący z Bordeaux 27-latek wyeliminował swojego rodaka Nicolasa Devildera. Trwające 2 godziny i 59 minut spotkanie zakończyło się wynikiem 3:6, 7:6(6), 7:6(4). Triumfator imprezy w Bukareszcie sprzed 3 lat zdobył w tym meczu 2 punkty i jednego breaka mniej od starszego rodaka. Jednak to właśnie Serra wygrywał najważniejsze wymiany w końcówce drugiego i trzeciego seta.

Mniej szczęścia miał inny reprezentant Trójkolorowych, Jeremy Chardy. 21-letni Francuz został pokonany przez Niemca Denisa Gremelmayera. Trzykrotny półfinalista imprez ATP z tego sezonu triumfował 6:1, 5:7, 6:4 i po 2 godzinach i 5 minutach zapewnił sobie awans do drugiej rundy. W poniedziałek leworęczny 27-latek odnotował także zwycięstwo w pierwszym meczu gry podwójnej.