Verdasco na plus, Karlović na minus

/ Tomasz Krasoń , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Jedynym wysoko rozstawionym tenisistą, który w środę pożegnał się z imprezą Pilot Pen Tennis w New Haven (pula nagród 708 tysięcy dolarów) został Ivo Karlović. Grający z „dwójką” Chorwat uległ słoweńskiemu kwalifikantowi Luce Gregorcowi 6:7(4), 6:4, 2:6. Pozostali faworyci nie mieli problemów z awansem. Swoje mecze w dwóch setach wygrali Fernando Verdasco (nr 1), Mardy Fish (nr 8) oraz Igor Andriejew (nr 4).

W meczu trzeciej rundzie nie pomogły Ivo Karloviciowi asy serwisowe. Tym razem 29-letni Chorwat odnotował ich 12. Jednak notowany na 434. pozycji w rankingu ATP Luka Gregorc wykazał się doskonalą skutecznością przy break pointach. Słoweniec wykorzystał wszystkie trzy szanse na przełamanie potężnie serwującego Karlovicia, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Dla 24-letniego Gregorca był to siódmy wygrany mecz w cyklu ATP. W ćwierćfinale zmierzy się on z Włochem Andreasem Seppim.

Najwyżej rozstawiony w turnieju Fernando Verdasco nie pozostawił swojemu rywalowi, Ivo Minarowi, złudzeń i pewnie awansował do ćwierćfinału. W całym spotkaniu 24-latek z Madrytu oddał Czechowi zaledwie 4 gemy i nie dał mu żadnej szansy na przełamanie własnego podania. W ćwierćfinale zwycięzca imprezy w Umag spotka się z Niemcem Mischą Zverevem, który wyeliminował w trzeciej rundzie reprezentanta gospodarzy, Robby’ego Ginepri.

W środę swoje mecze wygrali także inni faworyci imprezy. Mardy Fish w 63 minuty pokonał Marca Gicquela 6:4, 6:3. Nieco więcej czasu na korcie spędził Igor Andriejew. 25-letni moskwianin okazał się lepszy od Rumuna Victora Hanescu i tym samym wyrównał bilans spotkań z tym rywalem na 2:2. Najbardziej wyrównany i dramatyczny pojedynek stoczyli Marin Cilić i Jurgen Melzer. Po 2 godzinach i 37 minutach triumfował rozstawiony z „szóstką” Chorwat, który po przegraniu pierwszej partii 5:7 poprawił swoją grę i dwie kolejne odsłony zakończyły się korzystnym dla niego rezultatem.