Roddick przegrywa w stolicy

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Najwyżej rozstawiony w turnieju Andy Roddick przegrał z Victorem Troickim 0:6, 6:2, 4:6, w ćwierćfinale Legg Mason Tennis Classic w Waszyngtonie. Siedemnasty mecz z rzędu w rozgrywkach ATP Tour wygrał Juan Martin Del Potro, który w siedemdziesiąt minut okazał się lepszy od Johna Isnera.

W ćwierćfinałach turnieju rozgrywanego w stolicy USA porażki ponieśli zeszłoroczni finaliście tej imprezy, a zarazem ostatni reprezentanci gospodarzy. Dużą niespodzianką jest odpadnięcie z zawodów obrońcy tytułu – Andy Roddicka. W pierwszym secie rywalizacji z Troickim Amerykanin nie zdołał ugrać ani jednego gema, wygrywając zaledwie osiem punktów! W drugiej partii sytuacja się odmieniła, Serb nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów, zaś Roddick zrobił pożytek z obu swoich szans. Decydujący set ponownie należał jednak do pochodzącego z Belgradu tenisisty. 22-latek przegrał w tej odsłonie tylko trzy piłki w swoich gemach serwisowych, wykorzystując jednego z czterech break pointów. Mecz trwał godzinę i czterdzieści jeden minut.

„Kiedy grasz z zawodnikiem z czołowej dziesiątki na świecie wiesz, że nie jesteś faworytem. Ja grałem jednak z nim w Miami i miałem wtedy tam swoje okazje, więc wiedziałem że jestem w stanie z nim wygrać”- powiedział po meczu Troicki. W półfinale Serb zagra z Igorem Kunitsynem, który pokonał kwalifikanta z Indii – Somdeva Devvarmana 6:4, 6:1.

Bezsilny w ćwierćfinale okazał się zeszłoroczny finalista turnieju w Waszyngtonie John Isner. Juanowi Martinowi Del Potro do zwycięstwa w rywalizacji z mierzącym 205 centymetrów Amerykaninem wystarczyło po jednym przełamaniu w secie. W całym pojedynku reprezentant gospodarzy nie miał nawet jednego break pointa.

„Bardzo ciężko jest returnować jego serwis. Moja strategia zakładała przełamanie go po razie w każdym secie, ale nie udało mi się tego zrobić” – przyznał po spotkaniu Isner.

Del Potro o awans do swojego czwartego z rzędu finału ATP Tour zagra z Tommy Haasem. Rozstawiony z numerem cztery Niemiec pokonał w godzinę i dwadzieścia dwie minuty Kolumbijczyka Alejandro Fallę 7:5, 6:1.