Amerykanie pokonują rozstawionych

/ Tomasz Krasoń , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Tommy Haas jest jak dotąd jedynym rozstawionym tenisistą, który awansował do drugiej rundy imprezy Legg Mason Tennis Classic w Waszyngtonie (pula nagród 508 tysięcy dolarów). Grający z „czwórką” Niemiec pokonał 6:4, 4:6, 6:1 kwalifikanta Rika De Voesta. Już na samym początku z turniejem pożegnali się Marc Gicquel (nr 7) i Marcel Granollers (nr 8), których pogromcami zostali reprezentanci gospodarzy.

30-letni Haas musiał się sporo namęczyć z młodszym o 2 lata De Voestem. Wprawdzie faworyzowany Niemiec wygrał pierwszą partię 6:4, ale drugą przegrał w identycznym stosunku. Bardziej utytułowany mieszkaniec Florydy zademonstrował wyższe umiejętności w trzeciej odsłonie i ostatecznie wygrał 6:1. Mecz trwał 1 godzinę i 41 minut. Haas odnotował 7 asów oraz o trzy breaki więcej niż pochodzący z RPA De Voest.

O powtórzenie ubiegłorocznego wyniku, jakim był ćwierćfinał turnieju w Waszyngtonie, Tommy Haas zagra z Francuzem Nicolasem Mahut.

W poniedziałek na kortach w stolicy USA dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy. Zarówno Bobby Reynolds, jak i John Isner wyeliminowali rozstawionych rywali po ciężkich, trzysetowych bojach. Pierwszy z nich, 26-letni Reynolds pokonał turniejową „siódemkę”, Francuza Marca Gicquela. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6(2), 3:6, 6:4. Mieszkający w Georgii tenisista zaserwował 12 asów. W całym meczu obaj tenisiści uzyskali po 3 breaki, w tym po 2 w pierwszej partii. W kolejnych setach zysk przełamania oznaczał zwycięstwo w całej odsłonie.

Do drugiej rundy awansował także John Isner, ubiegłoroczny finalista imprezy w Waszyngtonie. Ponad dwumetrowy 23-latek okazał się lepszy od rozstawionego z „ósemką” Hiszpana Marcela Granollersa. Isner triumfował 6:3, 6:7(5), 7:6(1), a w całym meczu odnotował 12 asów. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie jego rodak Donald Young.