Safin nie zdobędzie tytułu w Los Angeles

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Marat Safin jako jedyny tenisista rozstawiony przegrał mecz ćwierćfinałowy turnieju Countrywide Classic w Los Angeles. Rosjanin uległ Denisowi Gremelmayrowi 6:3, 3:6, 2:6. Pewne zwycięstwo odniósł natomiast główny faworyt imprezy Andy Roddick, tracąc w rywalizacji z Markiem Gicquelem cztery gemy.

Roddickowi do zwycięstwa wystarczyło sześćdziesiąt osiem minut. Najwyżej rozstawiony w Los Angeles Amerykanin odnotował w pojedynku z Gicquelem sześć asów i wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów. Była to druga konfrontacja obu tenisistów, rok temu w drugiej rundzie Australian Open Roddick również zwyciężył bez straty seta.

Półfinałowym rywalem faworyta gospodarzy będzie Denis Gremelmayr. Niemiec okazał się sprawcą największej niespodzianki piątego dnia turnieju Countrywide Classic, pokonując w godzinę oraz czterdzieści pięć minut rozstawionego z numerem pięć Marata Safina 3:6, 6:3, 6:2. Rosjanin miał w tym pojedynku tylko 51% trafionego pierwszego podania, popełnił również pięć podwójnych błędów i czterokrotnie został przełamany. Dla Gremelmayra jutrzejszy mecz z Roddickiem będzie trzecim w tym sezonie półfinałem turnieju ATP, dwa pierwsze osiągnął w kwietniu na kortach ziemnych (w Barcelonie oraz Estoril). Do Los Angeles Niemiec przyjechał jednak z fatalną serią dziewięciu kolejnych porażek.

Znakomitą passą kontynuuje z kolei Juan Martin Del Potro. Niespełna 20-letni Argentyńczyk pokonał w ćwierćfinale amerykańskiego kwalifikanta Amera Delica 7:6(6), 6:2, wygrywając tym samym swój dwunasty mecz z rzędu. Del Potro przed występem w Mieście Aniołów triumfował bowiem w turniejach na czerwonej mączce w Stuttgartcie oraz Kitzbuhel. O awans do finału Countrywide Classic zagra z Mardy Fishem (nr 6), który pokonał Florenta Serrę 6:4, 6:4.