Dobry początek Roddicka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Andy Roddick rozpoczął udział w turnieju Countrywide Classic od pokonania Serba Dusana Vemicia 6:2, 6:2. Do ćwierćfinału w Los Angeles awansował minionej nocy jeszcze jeden reprezentant gospodarzy. Amer Delic po wyjątkowo zacięty pojedynku pokonał rozstawionego z numerem siedem Carlosa Moyę.

Roddick występuje w Los Angeles po raz czwarty, jak dotąd jego najlepszym wynikiem był osiągnięty sześć lat temu półfinał. Tym razem pochodzący z Omaha tenisista jest zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził w meczu drugiej rundy (w pierwszej miał „wolny los”) z Dusanem Vemiciem. „Lucy loser” z Serbii zdołał ugrać w tym pojedynku tylko po dwa gemy w każdy z setów. Mecz trwał siedemdziesiąt trzy minuty. Roddick odnotował w nim osiem asów, obronił cztery break pointy i wykorzystał cztery z ośmiu okazji na przełamanie podania rywala.

W ćwierćfinale główny faworyt turnieju zmierzy się z Markiem Gicquelem. Francuz pokonał w dwóch setach innego reprezentanta gospodarzy – Donalda Younga.

Zdecydowanie najwięcej emocji w czwartym dniu turnieju przyniósł pojedynek Amera Delica oraz Carlosa Moyi. Amerykański kwalifikant zwyciężył w dwie godziny oraz osiemnaście minut 6:2, 6:7(5), 7:6(5). W tie breaku trzeciego seta Hiszpan prowadził 3:0, ale następnie stracił sześć kolejnych punktów. Reprezentant gospodarzy wykorzystał trzecią piłkę meczową i mógł się cieszyć z drugiego w tym sezonie awansu do ćwierćfinału turnieju ATP Tour. Pierwszy miał miejsce w Las Vegas i zakończył się jego gładką porażką z Guillermo Canasem.

Tym razem na drodze Delica stanie Juan Martin Del Potro. Rozstawiony z numerem trzy Argentyńczyk pokonał włoskiego kwalifikanta Andreasa Stoppiniego 6:4, 6:2.