Przerwali zła passę

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Rozstawiony z numerem sześć Mardy Fish pokonał Alejandro Falę 6:2, 6:2, w pierwszej rundzie turnieju Countrywide Classic, rozgrywanego na twardych kortach w Los Angeles. Pozostałe trzy poniedziałkowe spotkania również kończyły się w dwóch setach, zwycięstwami wyżej notowanych zawodników.

Mardy Fish przełamał w Los Angeles serię fatalnych występów. Od ćwierćfinału na trawiastych Queen’s Club, gdzie po pierwszym secie meczu z Andy Roddickiem skreczował ze względu na kontuzję kolana, przegrał w czterech kolejnych spotkaniach. Co więcej Amerykanin w żadnym z nich nie wywalczył nawet seta. W pojedynku z Alejandro Falą odniósł jednak bardzo przekonywujące zwycięstwo. Reprezentant gospodarzy po dwa razy w każdym z setów przełamał podanie Kolumbijczyka i po sześćdziesięciu jeden minutach awansował do drugiej rundy turnieju. W niej Mardy Fish zagra ze swoim rodakiem Vincentem Spadeą lub Francuzem Sebastianem Grosjeanem.

Jeszcze gorszą passę przełamał w Los Angeles Dnies Gremelmayr. 27-letni Niemiec przybył do Miasta Aniołów z serią dziewięciu kolejnych porażek, między innymi w pierwszych rundach Roland Garros oraz Wimbledonu. W pierwszej rundzie Countrywide Classic Gremelmayr pokonał w pięćdziesiąt dziewięć minut Fabio Fogniniego 6:4, 6:2. Był to pierwszy mecz w turnieju głównym ATP Tour obu tenisistów. Kolejnym rywalem pochodzącego z Heidelberga tenisisty będzie rozstawiony z numerem cztery Feliciano Lopez. Hiszpan w pierwszej rundzie miał wolny los.

Gładkie zwycięstwa odnieśli w poniedziałek również Florent Serra, który pokonał kazachskiego kwalifikanta Andreja Golubewa oraz Marc Gicquel. Francuz oddał tylko trzy gemy, grającemu z „dziką kartą”, Amerykaninowi Zackowi Fleishmanowi.