Zaskakujące zwycięstwo Murray’a

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Andy Murray odniósł piękne zwycięstwo w ćwierćfinale turnieju Maters Series w Toronto, pokonując 6:3 7:6(3) obrońcę tytułu Novaka Djokovicia. Rozstawiony z ósemką Szkot zagra teraz z ‘wielkim Rafą’, który jedynie w pierwszym secie spotkania musiał uznać wyższość Richarda Gasqueta.

Piątek nie był dobrym dniem dla trzeciej „rakiety” świata. Novak Djoković zagrał przeciwko Andy’emu Murray’owi słabo i przegrać musiał. Brytyjczyk w całym spotkaniu trafiał z pierwszego podania ledwie co drugą piłkę, a mimo tego wiele z nich wygrywał. W wymianach z głębi kortu miał nad Serbem wyraźną przewagę. W pierwszej partii Murray raz przełamał Djokovicia i to wystarczyło do triumfu. W drugiej obaj tenisiści stracili podanie dwukrotnie, ale w tie breaku zdecydowanie lepszy był Szkot, który dzięki tej wygranej awansował do półfinału.

Rafael Nadal problemy z Richardem Gasquet miał tylko w pierwszym secie, w którym to Francuz stawiał bardzo solidny opór 22-latkowi z Majorki. Mimo że Hiszpan w całej partii nie trafił pierwszym podaniem tylko 9 razy, w swoich gemach serwisowych miał dużo więcej pracy niż wtedy, gdy to Gasquet podawał. Obaj zdobyli po dwa breaki i set zakończył się w tie breku. Dodatkowa rozgrywka była pełna emocji. Wygrał ją Francuz, ale dopiero 14:12! To jednak wszystko, na co stać było tego dnia Gasquet. W dwóch kolejnych partiach na korcie niepodzielnie rządził Nadal i odniósł swoje 27. zwycięstwo z rzędu w drodze po swój piąty kolejny tytuł (wcześniej: Hamburg, Roland Garros, Queen’s, Wimbledon).

Nieoczekiwane porażki doznał również w ćwierćfinale James Blake. Rozstawiony z siódemką Amerykanin nie istniał w trwającym godzinę meczu z Nicolasem Kieferem, przegrywając gładko 1:6, 2:6.